Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Lyžovanie:Büchel zvíťazil v super-G v Garmischi a slávil premiérový triumf v SP

TASR|23. feb 2003 o 14:12

Garmisch-Partenkirchen 23. februára (TASR) - Víťazom super-G Svetového pohára zjazdárov v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen sa stal prekvapujúco ...

Garmisch-Partenkirchen 23. februára (TASR) - Víťazom super-G Svetového pohára zjazdárov v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen sa stal prekvapujúco 31-ročný Marco Büchel z Lichtenštajska, ktorý na trati Kandahar dosiahol výsledný čas 1:16,13 a slávil premiérový triumf v SP.

Na druhom mieste skončil so stratou 13 stotín majster sveta v najmladšej alpskej disciplíne zo St. Moritzu a víťaz sobotňajšieho zjazdu Rakúšan Stephan Eberharter, ktorý si upevnil vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. Jeho najvážnejší konkurent v boji o veľký glóbus Američan Bode Miller totiž super-G nedokončil a tak Eberharter má na čele už 185-bodový náskok. Tretiu priečku obsadil Švajčiar Tobias Grünenfelder (+0,20) a po prvý raz v kariére sa dostal v SP na stupne víťazov.

Büchel predviedol dravú jazdu, vyvaroval sa chýb, čo mu vynieslo prvé víťazstvo v kolotoči SP. V tejto sezóne dosiahol lichtenštajský alpský lyžiar tri umiestnenia na stupňoch víťazov a všetky tri v super-G, keď v Beaver Creek skončil druhý a vo Val Gardene tretí.

la go

Súvisiace články