Piatok, 15. októbra, 2021Meniny má Terézia

Lyžovanie:Ackermann triumfoval v Holmenkollene a obhájil celkové prvenstvo v SP

TASR|9. mar 2003 o 13:52

Oslo 9. marca (TASR) - Nemecký reprezentant v severskej kombinácii Ronny Ackermann triumfoval v nedeľňajšom šprinte Svetového pohára v nórskom Holmenkollene ...

Oslo 9. marca (TASR) - Nemecký reprezentant v severskej kombinácii Ronny Ackermann triumfoval v nedeľňajšom šprinte Svetového pohára v nórskom Holmenkollene a už predstihu si zabezpečil krištáľový glóbus. Majster sveta v individuálnych pretekoch z talianskeho Val di Fiemme tak obhájil vlaňajšie celkové prvenstvo v SP.

Za Ackermannom skončil so stratou 10,5 s víťaz sobotňajšieho šprintu Felix Gottwald z Rakúska, tretiu priečku obsadil Nór Ole Gräsli (+11,3). Nemecký kombinátor si zásluhou svojho 12. triumfu vo Svetovom pohári vybudoval pred záverečnými dvomi podujatiami seriálu v Lahti nedostihnuteľný 273-bodový náskok pred svojím krajanom Björnom Kirchheisenom. Ackermann sa stal zároveň tretím združenárom v histórii, ktorému sa podarilo obhájiť prvenstvo v SP, predtým to dokázali Japonec Kendži Ogiwara (1993-1995) a Nór Bjärte-Engen Vik (1998-1999).

la

Súvisiace články