Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Lyžovanie: Organizátori Bielej stopy myslia najmä na zdravie jej účastníkov

TASR|29. jan 2003 o 08:11

Bratislava 29. januára (TASR) - Po niektorých nie dobrých skúsenostiach z minulých rokov sa organizátori jubilejného 30. ročníka Bielej stopy SNP (8.

- 9. februára) rozhodli striktne určiť uzávierku prihlášok na tento vytrvalostný beh v Kremnických vrchoch.

"Aby sa neopakovali problémy z minulosti, keď sme do štartovej listiny nestihli zapísať pretekárov, ktorí prišli až priamo na štart, rozhodli sme sa, že konečný termín nahlásenia účasti bude v piatok 7. februára," povedal Ján Rusnák, riaditeľ 30.ročníka Bielej stopy (BS).

"Aj tento rok sme pripravení urobiť jednu - dve výnimky, ale iba v prípade, že na štart hlavnej kategórie, ktoré budú prvýkrát aj majstrovstvami SR mužov v behu na 55 km, príde špičkový reprezentant SR, ale nie v prípade nejakého rekreačného bežca," pokračoval Rusnák.

Ako uviedol, v minulosti sa na BS stalo aj to, že bežec dobehol do cieľa a organizátori v prvej chvíli nevedeli, o koho ide, lebo dotyčný nebol zapísaný v štartovnej listine.

Organizátori BS striktnú uzávierku prihlášok urobili aj preto, aby sa toto podujatie mohlo aj naďalej pýšiť tým, že na ňom sa všetko robí pre pretekárov, že kompetentní ľudia zo štábu BS v prvom rade myslia na zdravie účastníkov. K zvýšenej bezpečnosti bežcov má tento rok pomôcť aj čipové označenie štartových čísel, zlepšený lekársky a záchranársky servis.

K pohode športovcov, ktorí sa v druhú februárovú nedeľu predstavia na najnáročnejších lyžiarskych bežeckých pretekoch na území SR, budú slúžiť aj občerstvovacie stanovišťa, medicínska pomoc, dozor pracovníkov Horskej služby a lepšie technické vybavenie.

K tradičným opatreniam štábu BS patrí aj určenie hraničných limitov, dokedy musí pretekár dôjsť na 31. kilometer (15.00 h). Všetkých, ktorí prídu na túto métu po limite, stiahnu z trate a zvezú do cieľa. To isté čaká aj pretekárov, ktorí nedodržia limit na 40. kilometri.

"Po skúsenosti z minulého roka, keď nám na trati BS zostali vyčerpaní Taliani, ktorí precenili svoje sily, záver pretekov sme naplánovali na 17. 00 hodinu," dodal na záver Ján Rusnák.

Súvisiace články