Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Lyžovanie: Maier bude štartovať v piatkovom zjazde SP vo Wengene

TASR|16. jan 2003 o 16:37

Wengen 16. januára (TASR) - Rakúsky alpský lyžiar Hermann Maier, ktorý sa v utorok vo švajčiarskom Adelbodene po takmer dvojročnej pauze vrátil do kolotoča ...

Wengen 16. januára (TASR) - Rakúsky alpský lyžiar Hermann Maier, ktorý sa v utorok vo švajčiarskom Adelbodene po takmer dvojročnej pauze vrátil do kolotoča Svetového pohára, bude štartovať v piatkovom zjazde vo Wengene.

Dvojnásobný olympijský víťaz zo ZOH 1998 v Nagane sa odhodlal k tomuto kroku po tom, ako si detailne pozrel videozáznam zo svojej jazdy vo štvrtkovom meranom tréningu, v ktorom dosiahol desiaty najrýchlejší čas.

"V zjazde mi momentálne chýba potrebná rutina a aj v dnešnom tréningu som mal problémy ustáť niektoré skoky. Na druhej strane desiaty najrýchlejší čas ma utvrdzuje v tom, že mám šancu zabojovať o bodované umiestnenie a popasovať sa o miesto v rakúskej nominácii na zjazd na MS v St. Moritzi, preto som sa rozhodol vo Wengene štartovať," povedal 30-ročný Maier.

Bývalý držiteľ veľkého glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári absolvoval v utorok prvé preteky od 10. marca 2001, keď sa postavil na štart obrovského slalomu v Adelbodene. Maier, ktorý pri vážnej motocyklovej nehode v auguste 2001 takmer prišiel o pravú nohu, sa neprebojoval do druhého kola a obsadil 31. miesto, keď na postup medzi elitnú tridsiatku mu chýbalo päť stotín.

la mp

Súvisiace články