Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Lyžovanie: Eberharter triumfoval v zjazde SP v Garmischi a získal malý glóbus

TASR|22. feb 2003 o 15:07

Garmisch-Partenkirchen 22. februára (TASR) - Rakúšan Stephan Eberharter triumfoval suverénnym spôsobom v zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v ...

Garmisch-Partenkirchen 22. februára (TASR) - Rakúšan Stephan Eberharter triumfoval suverénnym spôsobom v zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen výsledným časom 1:55,68 a v predstihu siuž v sobotu zabezpečil zisk malého glóbusu v kráľovskej disciplíne.

Za obhajcom celkového prvenstva v SP a aktuálnym majstrom sveta v super-G skončil na druhom mieste so stratou 1,07 s Švajčiar Didier Cuche, tretiu priečku obsadil víťaz troch tréningov Američan Daron Rahlves (+1,30).

Eberharter slávil na náročnej trati Kandahar svoj 24. triumf v kariére a ôsmy v tejto sezóne, pričom si upevnil vedenie v celkovom poradí Svetového pohára pred Američanom Bode Millerom. Tridsaťtriročný rakúsky reprezentant opäť potvrdil, že v tejto zime je v zjazde suverénom, keď predtým zvíťazil aj vo Wengene, Bormiu, Val DďIsere, Beaver Creek a Lake Louise a v priebežnej klasifikácii kráľovskej disciplíny má pred Rahlvesom nedostihnuteľný 177-bodový náskok.

Z prvej tridsiatky štartujúcich až siedmi nezvládli poslednú zákrutu pred cieľovou rovinkou vrátane majstra sveta v zjazde Rakúšana Michaela Walchhofera, ktorého medzičasy zaraďovali na druhú pozíciu. Nepríjemným pádom sa nevyhli Američan Marco Sullivan, Talian Kristian Ghedina či Rakúšan Klaus Kröll. Senzáciou bolo vystúpenie Slovinca Gregora Šparovca, ktorý dlho viedol a napokon obsadil šiestu priečku so stratou 1,78 s na víťazného Eberhartera.

výsledky:

1. Stephan Eberharter (Rak.) 1:55,68, 2. Didier Cuche (Švajč.) +1,07, 3. Daron Rahlves (USA) +1,30, 4. Peter Rzehak (Rak.) +1,56, 5. Christoph Gruber (Rak.) +1,60, 6. Gregor Šparovec (Slov.) +1,78, 7. Andreas Schifferer (Rak.) +1,83, 8. Fritz Strobl (Rak.) +2,14, 9. Josef Strobl (Rak.) a Bruno Kernen (Švajč.) +2,30

la go

Súvisiace články