Cingel velebil úvodnú tretinu proti Kazachom, prezradil aj recept na Američanov

Slovenskí hokejisti sprava Šimon Nemec, Tomáš Tatar, Libor Hudáček, Lukáš Cingel a Andrej Golian sa tešia po góle.
Fotogaléria (72)
Slovenskí hokejisti sprava Šimon Nemec, Tomáš Tatar, Libor Hudáček, Lukáš Cingel a Andrej Golian sa tešia po góle. (Autor: TASR)
SITA|13. máj 2024 o 09:57

Slovenské mužstvo nastúpi už v pondelok o 16.20 h proti výberu Spojených štátov amerických.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejisti predviedli v nedeľňajšom dueli proti Kazachom (6:2) v B-skupine majstrovstiev sveta v Česku úvodnú dvadsaťminútovku ako z učebnice.

Už po prvej tretine viedli 3:0, čím položili základy pre premiérové body na tohtoročnom šampionáte, keďže z piatkového stretnutia proti Nemcom si odniesli prehru 4:6.

Slováci v prvej tretine súpera prestrieľali dominantne 18:3, celkovo 42:16.

„Mali sme super začiatok a prvú tretinu. Hrali sme hokej, ktorý sme chceli. V tej druhej tretiny sme ich trošku nechali nadýchnuť, ale nakoniec sme sa vrátili k nášmu hokeju, a nakoniec to bol duel s úspešným koncom, takže super,“ povedal vo videu na webe hockeyslovakia.sk útočník Lukáš Cingel, ktorý v 46. minúte strelil šiesty gól slovenského mužstva.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Zápasy proti Kazachstanu boli v ostatných rokoch na MS veľmi tesné. Vlani dokonca kazašský výber triumfoval nad slovenským tímom 4:3 po samostatných nájazdoch.

„Na týchto turnajoch musíte ísť od zápasu k zápasu. A na každý duel sa musíte pripraviť. Po prehre v piatok bolo výborné, že sme sa dokázali vrátiť naspäť,“ dodal Cingel.

Poctivú prácu vo štvrtej formácii v nedeľu odviedol útočník Martin Faško-Rudáš. V dueli sa dokonca strelecky presadil, keď v 13. minúte zvýšil na 2:0.

„Vyhral sa veľmi dôležitý zápas. To sme potrebovali. Som rád, že som mohol tímu pomôcť k víťazstvu 'gólikom'.

Pred gólom som videl, že 'Kochič' tam strieľa, snažil som sa tam dostať, trafilo ma to do hokejky a išlo to do bránky...

Povedali sme si vo formácii, že budeme hrať jednoducho, nebudeme nič vymýšľať, hrať dobre z obrannej tretiny a to nám vyšlo,“ povedal Faško-Rudáš.

Už v pondelok čaká na Slovákov tretie stretnutie na turnaji, keď opäť v Ostrave nastúpia o 16.20 h proti Američanom.

So zámorským mužstvom Slováci prehrali v minulotýždňovej generálke na šampionát vysoko 2:6. Aký by mal byť recept, aby pondelňajší duel dopadol úspešnejšie?

„Musíme stále hrať náš hokej. Myslím si, že keď budeme hrať jednoducho a priamočiaro, tlačiť sa do bránky, tak to bude dobré,“ povedal Cingel, na ktorého nadviazal Faško-Rudáš: „Proti Američanom treba hrať tak, ako sme hrali v nedeľu prvú tretinu, vyvarovať sa chýb a strát pukov na modrej čiare.“


Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»Cingel velebil úvodnú tretinu proti Kazachom, prezradil aj recept na Američanov