Prekonal otca a vytvoril národný rekord. Pociťuje Radivojevič, že je najmladší?

Luka Radivojevič v zápase Slovensko - Česko počas MS v hokeji do 20 rokov 2024.

Luka Radivojevič v zápase Slovensko - Česko počas MS v hokeji do 20 rokov 2024. (Autor: Andreas Robanser/Puckfans)
Šimon Čop|29. dec 2023 o 17:30

Rozhovor s Lukom Radivojevičom po výhre s Nórskom.

Na modrej mal veľa priestoru. Vedel to, preto si od Martina Mišiaka vypýtal puk a vystrelil, kým k nemu stihli prikorčuľovať nórski brániaci hráči.

Jeho bomba z prvej skončila v sieti. Takto Luka Radivojevič v presilovke zvýšil vedenie nad Nórskom na 7:1. Mnohých vrátil v čase - jeho otec Branko nastrieľal v reprezentačnom drese 31 gólov.

Na juniorskom šampionáte sa však nepresadil ani raz. A tak ho syn, hoci obranca a navyše najmladší hráč na tomto turnaji, už v 16 rokoch prekonal. Reagoval s úsmevom a veľavravným výrazom "konečne".

Radivojevič mladší sa zároveň stal najmladším slovenským obrancom s gólom na tomto fóre vo veku 16 rokov, 11 mesiacov a 26 dní. V celkovej štatistike je druhý iba za Mariánom Gáboríkom.

Ako hodnotíte zápas s Nórmi z tímového pohľadu?

Prvé dve tretiny sme hrali dobre, ale tretia sa nemôže opakovať. Máme úžasného brankára, musíme mu to nejakým spôsobom vrátiť.

Nóri boli tvrdým súperom. Bolo ťažké im z tejto stránky sekundovať?

Podľa mňa sa nám snažili dostať do hláv. V prvých 10 minútach sa im to podarilo. Potom sme si povedali, že im nemôžeme oplácať a odvtedy to išlo dobre.

Strelili ste gól ako najmladší hráč na šampionáte. Ako ste videli tú situáciu?

Vystrelil som a videl som, ako sa to tam od niekoho odrazilo. Ale bol to gól, bolo to v bráne, tak som si to užil.

Gól zrejme budete chcieť osláviť s otcom Brankom. Koho to bude stáť viac?

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prekonal otca a vytvoril národný rekord. Pociťuje Radivojevič, že je najmladší?