Liverpool pohodlne porazil Chelsea 4:1

Jonjo Shelvey
Jonjo Shelvey (Autor: SITA/AP)
SITA|8. máj 2012 o 22:55

Liverpool v záverečnom domácom zápase sezóny poradil s Chelsea jasne 4:1 a odplatil je finálovú prehru z FA Cupu spred štyroch dní.

Liverpool v záverečnom domácom zápase sezóny poradil s Chelsea jasne 4:1 a oplatil jej finálovú prehru z FA Cupu spred štyroch dní.

LONDÝN. V prvom polčase odovzdaný výkon Chelsea, ktorá nechala odpočívať niekoľko opôr, určil ráz stretnutia. The Reds dali za deväť minút tri góly a bolo po zápase.

Dalgishov tím, mohol v úvodnej 45-minútovvke pridať aj štvrtý gól, Downing však v závere napálil penaltu len do žrde.

Krátko po zmene strán síce Ramires po rohu znížil, v 60. minúte však svojím prvým gólom v Premier League upravil na konečných 4:1 Shelvey. Gólu do prázdnej brány predchádzala veľká chyba brankára hostí Turnbulla.

Chelsea tak definitívne stratila možnosť kvalifikovať sa z Premier League do Ligy majstrov 2012/13, na účasť v prestížnej súťaži musí vo finále (19. 5.) Ligy majstrov zdolať Bayern Mníchov.

37. kolo najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Liverpool FC - Chelsea FC 4:1 (3:0)

Góly: 19. Essien (vlastný), 25. J. Henderson, 28. Agger, 61. Shelvey - 50. Ramires

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool pohodlne porazil Chelsea 4:1