Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Lídra volejbalovej tabuľky čaká náročný dvojzápas

Volejbalisti Prešova. Ide im karta. (Autor: frk)
Sportnet|6. dec 2013 o 00:00

V sobotu Prešovčania cestujú na superderby do Svidníka, v nedeľu hostia doma Nitru.

Náročný víkend čaká aktuálneho lídra tabuľky extraligy volejbalistov.

PREŠOV. Volejbalistom VK Mirad PU Prešov ide karta. Ambiciózny celok je momentálne na čele extraligy pred Svidníkom. Práve tieto dva celky sa v sobotu o 18. hod. stretnú pod Duklou v súboji o prvú priečku.

„Už sa veľmi tešíme na zápas,“ zdôraznil prešovský tréner Ľuboslav Šalata.

„Zápas je okorenený tabuľkovým postavením družstiev a v derby padá výhoda domáceho prostredia, navyše mnohí naši hráči vo Svidníku pôsobili. Preto považuje zápas za otvorený a verím, že diváci uvidia kvalitný volejbal a tuhý boj.“

Hoci domáci sú stále papierovým favoritom, hostia zo Šariša chcú potvrdiť výkon z posledného zápasu v Myjave a bodovať. Čas na oddych po sobotňajšom superderby nebude. Už v nedeľu o 16. hod. totiž VK Mirad PU hostí v športovej hale PU súperov z Nitry.

Doma s Nitrou

„Proti Nitre sme predviedli jeden z našich najlepších výkonov v lige. Overili sme si, čo na nich najviac platí a v tom chceme pokračovať. Platí na nich útok zo stredu siete, keď naši stredoví blokári Faron a hlavne Macko boli nezastaviteľní,“ uviedol Ľ. Šalata, ktorého zverenci sa hotujú potvrdiť jeho slová v súboji s protihráčmi spod Zobora v zápase pred domácim publikom.

Po októbrovej domácej prehre s Myjavou akoby pokropili Prešovčanov živou vodou. Odvtedy neprehrali a zatiaľ sú na čele ligy.

„Je to tak. Hráči sa zhostili svojich pozícií na ihrisku, ako mali,“ povedal k tomu tréner.

Prehru s Myjavou odčinili po výbornom výkone v minulom kole na jej palubovke.

„Hrali sme výborný volejbal, hlavne sme boli lepší v podaní a v útoku. Napriek snahe domácich sme im dovolili len korigovať stav,“ pochválil svoj tím lodivod, ktorý je odhodlaný pokračovať v nastolenom kurze aj pri víkendových zápoleniach proti Svidníku a Nitre.

Nastúpiť na ne by mali v kompletnom zložení.Súvisiace články