Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Ladislav Nagy bude pokračovať v drese Popradu

Ladislav Nagy odohral viacero sezón v tímoch NHL. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. sep 2010 o 11:10

Hokejový klub HK Poprad sa pred začiatkom sezóny výrazne posilnil, keď do svojich radov získal dvojicu zvučných mien Radoslav Suchý a Ľuboš Bartečko.

POPRAD.

Zatiaľ čo obranca Suchý nechýbal ani v jednom z doterajších extraligových stretnutí, Ľuboš Bartečko pricestoval do Popradu zo zámoria až 15. septembra a jeho zápasový debut v nedeľňajšom stretnutí proti Nitre (1:3) nedopadol dobre. Hneď v úvodnej tretine pri prvom striedaní sa zranil a zo štadióna putoval do nemocnice. Prvá diagnóza hovorí o naštiepenej kľúčnej kosti. "V pondelok Ľuboš absolvuje ďalšie vyšetrenia, ktoré ukážu, aká bude liečba a koľko potrvá rekonvalescencia. Až potom sa môžeme vyjadriť k tomu, kedy sa opäť objaví na ľade," skonštatoval pre agentúru SITA riaditeľ popradského klubu Tibor Turan a pokračoval: "Čo sa týka Rada Suchého, v jeho prípade nie je nič nové, neobjavil sa žiadny zahraničný angažmán, takže pokračuje v Poprade."

Do mesta pod Tatrami mieria aj ďalšie dve zaujímavé hráčske mená - Ladislav Nagy a Jiří Bicek. Obaja útočníci, ktorým sa doteraz nepodarilo nájsť si zahraničné pôsobisko, začali trénovať v Prešove, kde bez zmluvy odohrali aj dva prvoligové zápasy. "Laco Nagy je už v Poprade, sme predbežne dohodnutí, môže za nás nastúpiť po 30. septembri. Jiří Bicek by sa mal v Poprade objaviť začiatkom tohto týždňa, viac budeme vedieť až po rokovaniach s hráčom po jeho príchode," dodal Tibor Turan.

Súvisiace články