Lacko našiel premožiteľa až v treťom finále

SITA|16. okt 2005 o 16:29

ILJIČOVSK 16. októbra (SITA/STZ) - Slovenský tenista Lukáš Lacko podľahol turnaji kategórie futures v ukrajinskom Iljičovsku (dotácia 10 000 USD) až vo finále Cyperčanovi Kalliasovi 3:6, 7:5, 1:6. Piešťanský ...

ILJIČOVSK 16. októbra (SITA/STZ) - Slovenský tenista Lukáš Lacko podľahol turnaji kategórie futures v ukrajinskom Iljičovsku (dotácia 10 000 USD) až vo finále Cyperčanovi Kalliasovi 3:6, 7:5, 1:6. Piešťanský odchovanec a hráč NTC bol v tomto roku už vo štvrtom finále na mužských turnajoch kategórie futures. Dve predchádzajúce podujatia vyhral - v talianskom Olbiu a ukrajinskom meste Čerkasy. Lacko sa katapultoval do prvej päťstovky svetového rebríčka. V porovnaní s úvodom sezóny poskočil bezmála o šesťsto miest. V Iljičovsku sa darilo aj ďalšiemu členovi NTC Pavlovi Červenákovi, ktorý si zahral prvé semifinále kariéry v mužskom turnaji.