Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kulturisti sa prvýkrát ukázali v Prešove

Tatranský pohár. Víťazi v kategórii Klasická kulturistika. (Autor: Lea Heilová)
Lea Heilová|Publikované 24. okt 2016 o 22:00

Tatranský pohár sa po 35 rokoch presunul z Popradu.

PREŠOV. Historicky prvý ročník súťaže Tatranský pohár sa uskutočnil v nedeľu (23. októbra) v Prešove. Po dlhých 35 rokoch zmenil svoje pôsobisko.

Z Popradu sa presunul do Prešova, aby túto prestížnu súťaž mohli vidieť aj tunajší diváci. Tí zaplnili halu Hotelovej akadémie takmer do posledného miesta.

V súťaži sa predviedlo okolo 146 mužov aj žien.

Bojovali v ôsmych kategóriách, a to: Kulturistika do 85 kilogramov, Kulturistika nad 85 kilogramov, Klasická kulturistika, Bodyfitness, Bikini Fitness do 166 centimetrov, Bikini Fitness nad 166 centimetrov a v kategórii Men´s Physique do 180 centimetrov a nad 180 centimetrov.

Z toho prvé tri kategórie mali aj nominačnú súťaž na IFBB Majstrovstvá sveta v kulturistike mužov, ktorá sa uskutoční v Španielsku.

Ako uviedol riaditeľ súťaže a prezident Power clubu Prešov Slavomír Lipták, aj tento rok mala súťaž veľmi dobrú organizáciu a divákom sa páčila.

„Súťaž prebiehala v časovom slede, ako sme to mali naplánované. Rozhodcom to išlo veľmi dobre, neboli žiadne prestoje, čo je tiež veľmi dobre. Hlavne pre pretekárov a divákov, pretože keď sa má 146 pretekárov odprezentovať, je to dosť náročné,“ uviedol.

Podľa jeho slov boli najväčšími favoritmi Andrej Varga v klasickej kulturistike a Lucia Košecká v Bodyfitness. Obaja vo svojej kategórii nakoniec aj zvíťazili.

Prešov mal aj niekoľko želiezok v ohni. Boli nimi Jakub Fabišik v kategórii Men´s Physique, Erik Štefáník v kulturistike, Alexandra Kovalská a Jana Karnišová v Bodyfitness.

„Teší ma, že účasť pretekárov bola hojná, a že ten priebeh mal pekný sklz, že všetko išlo to tak, ako sme si predstavovali,“ uzavrel Lipták.

Predviedli sa aj ženy. Súťažiace v kategórii Bikinifitness. (Autor: Lea Heilová)
Víťazi kategórie Men´s Physique do 180 centimetrov. (Autor: Lea Heilová)
Víťazná trojka kategórie Men´s Physique nad 180 centimetrov. (Autor: Lea Heilová)
Svaly ukázali aj ženy. Tri najlepšie Bodyfitnessáčky. (Autor: Lea Heilová)


Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 42/2016, v predaji od utorka 25. 10. do 1. 11.

Autor: Lea Heilová

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.