Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Krasokorčuľovanie: Rus Jagudin jazdil pod vplyvom alkoholu a čaká ho súd

TASR|1. sep 2003 o 08:17

Avon 1. septembra (TASR) - Olympijského víťaza v krasokorčuľovaní zo Salt Lake City Rusa Alexeja Jagudina pristihla americká polícia v štáte Connecticut ...

Avon 1. septembra (TASR) - Olympijského víťaza v krasokorčuľovaní zo Salt Lake City Rusa Alexeja Jagudina pristihla americká polícia v štáte Connecticut pri jazde autom pod vplyvom alkoholu. Štvornásobný majster sveta išiel navyše na svojom mercedese príliš rýchlo a porušil aj pravidlo o zmene smeru jazdy, takže sa za svoje počínanie bude musieť zodpovedať 10. septembra pred súdom.

Jagudin je momentálne v USA na tréningovom pobyte, pripravuje sa v Medzinárodnom korčuliarskom centre v meste Simsbury. Po incidente ho policajti zadržali, ale o dve hodiny neskôr ho prepustili na kauciu 250 dolárov. Ruský krasokorčuliar údajne tesne po polnoci zreteľne prekročil povolenú maximálnu rýchlosť, preto ho hliadka zastavila a kontrolovala. Povolené množstvo alkoholu v krvi však podľa vyšetrovateľov prekročil iba minimálne a po zadržaní aktívne spolupracoval s políciou.

mp

Súvisiace články