Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Krasokorčuľovanie: Nový bodový systém nastupuje úspešne na scénu

TASR|7. sep 2003 o 11:31

Berlín 7. septembra (TASR) - Predstavitelia Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) v sobotu oznámili, že nový krasokorčuliarsky bodovací systém by mal ...

Berlín 7. septembra (TASR) - Predstavitelia Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) v sobotu oznámili, že nový krasokorčuliarsky bodovací systém by mal už v dohľadnej dobe úspešne nahradiť predchádzajúci, vyše sto rokov fungujúci so 6-bodovou škálou.

"Všetko, čo súvisí s novým bodovacím systémom, sa zdá byť veľkým pozitívom a krokom vpred. Športu to môže len a len prospieť," uviedol kouč kanadského krasokorčuliarskeho výberu Richard Gauthier. "Rozhodcovia môžu odteraz posúdiť viacero vecí a ohodnotiť každého pretekára ešte detailnejšie. Celý jeho výkon, nielen dojem, ale i skoky a otočky," dodal.

Myšlienka zaviesť nový bodovací systém v krasokorčuľovaní sa zrodila v hlavách kompetentných už počas minulého roku hlavne s cieľom predísť mnohým škandálom z minulosti. Hodnotenie je anonymné, počítač náhodne vyberá známky, ktorými rozhodcovia výkony súťažiacich oceňujú a napokon tieto čísla spriemeruje.

Súvisiace články