Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Krasokorčuľovanie: Na Kanadskej korčuli triumf Bulharov Denkovovej so Staviskim

TASR|1. nov 2004 o 09:10

Halifax 1. novembra (TASR) - Na druhom podujatí Grand Prix ISU - Kanadskej korčuli v Halifaxe, triumfovala v súťaži tanečných párov bulharská dvojica ...

Halifax 1. novembra (TASR) - Na druhom podujatí Grand Prix ISU - Kanadskej korčuli v Halifaxe, triumfovala v súťaži tanečných párov bulharská dvojica Albena Denkovová, Maxim Staviski.

Vicemajstri sveta z posledného svetového šampionátu si udržali prvú priečku, na ktorú sa dostali po krátkom programe. Na druhom mieste skončil s päťbodovou stratou domáci pár Marie-France Dubreuilová, Patrice Lauzon. Zo štvrtej priečky po krátkom programe sa na bronzový stupienok prepracovali Izraelčania Galit Chaitová a Sergej Sachnovski, ktorí pred týždňom na Americkej korčuli skončili druhí. "Sme veľmi radi, že sme získali zlato," povedal po súťaži Staviski a dodal: "Je to náš prvý triumf na Kanadskej korčuli. Spravil som síce drobnú chybičku, no celkovo sme predviedli pekné vystúpenie, ktoré sa divákom páčilo."

Výsledky:

TANEČNÉ PÁRY: 1. Albena Denkovová, Maxim Staviski (Bul.) 208,93, 2. Marie-France Dubreuilová, Patrice Lauzon (Kan.) 203,69, 3. Galit Chaitková, Sergej Sachnovski (Izr.) 200,97.

Súvisiace články