Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Krasokorčuľovanie: Jagudin oznámil koniec kariéry u amatérov, dôvodom zranenie

TASR|29. okt 2003 o 17:28

Moskva 29. októbra (TASR) - Ruský olympijský šampión v krasokorčuľovaní Alexej Jagudin podľa informácie prezidenta Ruskej krasokorčuliarskej federácie ...

Moskva 29. októbra (TASR) - Ruský olympijský šampión v krasokorčuľovaní Alexej Jagudin podľa informácie prezidenta Ruskej krasokorčuliarskej federácie ukončil pôsobenie medzi amatérmi.

"Dostali sme od Alexeja fax, v ktorom nám oznámil, že končí so športom medzi amatérskymi korčuliarmi. Samozrejme, veľmi nás to zarmútilo, no jeho zranenie mu znemožňuje súťažiť na najvyššej úrovni," uviedol prezident Ruskej krasokorčuliarskej federácie Valentin Pisejev. Rus, ktorý v rokoch 2001 a 2002 získal titul olympijského, svetového i európskeho šampióna, mal chronické problémy so zraneným bokom. Z tohto dôvodu vynechal i veľkú časť minulej sezóny. Už v máji sa 23-ročný Rus, ktorý niekoľko rokov žije v USA, podrobil chirurgickej operácii, no definitívne odstrániť bolesti sa nepodarilo. Podľa Pisejevových slov príde k oficiálnemu oznámeniu o konci Jagudinovej kariéry na tlačovej konferencii v sobotu v New Yorku.

Súvisiace články