Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Krasokorč.: Pľuščenko v úlohe favorita

TASR|22. mar 2001 o 11:29Vancouver 22. marca (TASR) - Vo štvrtok v noci sa na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri rozhodne o medailách v súťaži mužov a tanečné páry predvedú svoje originálne tance.

Najväčším favoritom na zisk svojho prvého titulu majstra sveta (európske už má dva a tiež jednu striebornú a jednu bronzovú medailu z MS) je po doterajších častiach súťaže Rus Jevgenij Pľuščenko. Jeho najväčší ruský súper, trojnásobný majster sveta a obhajca titulu Alexej Jagudin je priebežne až tretí, keď si perfektným krátkym programom polepšil po kvalifikácii zbabranej pre zranenie dopadovej pravej nohy až o šesť miest. Zaútočiť na titul ešte môže, ale mohol by ho získať len pri chybách Pľuščenka. Ten skončil minulý rok v Nice za podobnej situácie až štvrtý, ale v tejto sezóne už iba vyhrával. Zamiešať karty v boji o medaily môžu aj obaja Američnia, keď majster sveta z roku 1996 Todd Eldredge je priebežne druhý a jeho krajan Timothy Goebel štvrtý. Pôvodne vážny kandidát na medailu, obhajca striebornej medaily a držiteľ troch titulov z MS Kanaďan Elvis Stojko sa zo šance na madailový stupienok vylúčil pádmi v krátkom programe a bude útočiť na horné priečky až z 10. miesta.

Originálne tance určia šance na medaily tanečných párov, kde po kvalifikačných povinných tancoch vedú v celkovom hodnotení s rovnakým počtom bodov víťazi skupín, obhajcovia zlata a striebra z minulého roka Francúzi Marina Anissinová - Gwendal Peizarat a Taliani Barbara Fusarová-Poliová - Maurizio Margaglio. Tretí sú obhajcovia bronzovej medaily Litovci Margarita Drobiažková - Povilas Vanagas. Pokúsiť sa zaútočiť na medailové pozície však môžu aj dva páry na 4. mieste, štvornásobní bronzoví medailisti z MS Kanaďania Shae-Lynn Bournová - Victor Kraatz a Rusi Irina Lobačevová - Ilia Averbuch, ktorí si na tohtoročných ME v Bratislave vybojovali bronz pred Litovcami.

ho

Súvisiace články