Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Krasokorč.: Babiaková 24., ale o miestenkách na ZOH rozhodne až žreb

TASR|25. mar 2001 o 10:24

Vancouver 25. marca (TASR) - Slovenská reprezentantka Zuzana Babiaková obsadila na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri konečné 24. miesto. Už jej postup do finálovej dvadsaťštvorky mal zaistiť pre SR miestenku na ZOH 2002 v Salt Lake City, ktorú mali získať v súťažiach jednotlivcov pretekári s konečným umiestením do 24. miesta. Situácia je však trochu iná.

"Dostali sme pozvánku na míting zajtra o deviatej ráno, kde sa budú krajiny losovať. Súvisí to asi s tým, že pretekári do desiateho miesta získali pre svoju krajinu viac ako jedno miesto. Nič bližšie zatiaľ nevieme, ani koľko krajín vylosujú. Ak nebudeme mať šťastie, aj Zuzka bude musieť absolvovať druhú kvalifikáciu na pretekoch v novembri v Záhrebe," vysvetlila vedúca výpravy Daniela Ozorovská.

Pokles z 22. miesta po krátkom programe na 24. naznačuje, že sa Babiakovej vo voľných jazdách nedarilo tak ako v kvalifikácii a krátkych programoch. "Vyskákala síce všetky trojáky ale jazda nebola čistá. Bola z toho sama veľmi smutná," dodala D. Ozorovská.

ho

Súvisiace články