Gabriel Lázár strieľa v Betliari vyrovnávajúci gól.
Gabriel Lázár strieľa v Betliari vyrovnávajúci gól. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|25. aug 2015 o 00:00

V treťom kole I. triedy sa darilo hlavne domácim celkom.

Jediné víťazstvo na pôde súpera si vybojovali hráči Krh. Dlhej Lúky, ktorí v derby zdolali Drnavu. Bod za remízu si odviezli z Betliara hráči Jablonova n/T. Pre oba celky to boli prvé body v súťaži. Naopak, bez bodu zostávajú Honce.

ROŽŇAVA. Horúčavy poľavili, zápasy sa tak znova hrali v úradne stanovenom čase. No nie všade sa začalo presne. Problémy s fungovaním internetu či dostupnosťou stránky sprevádzajú takmer každý zápas.

Ak sa k tomu pridajú aj ďalšie nedostatky, môže sa stať, že sa zápas začne o viac ako dvadsať minút neskôr. Ako sa stalo v Betliari.

Určite sa však viac pozornosti sústredilo na stretnutie v Drnave. Na to, ako si tam bude počínať Krh. Dlhá Lúka, boli zvedavé dve stovky divákov.

Museli striedať

Domáci začali veľmi dobre. Domáceho kanoniera Rencsoka síce strážil Luspaj, ale góly tentoraz dávali iní. Už v 4. min. sa presadil K. Šoltés a o chvíľu na to premenil penaltu J. Barczi.

Zápas pokračoval v dobrom tempe. Po polhodine hry sa hosťom zranil strelec R. Klinko a museli ho striedať.

Napriek tomu však chvíle hostí prišli v závere polčasu. Nová posila útoku L. Héger znížil a Cs. Korintuš vyrovnal.

Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 2:2. Po prestávke dostal domácich znova do vedenia Z. Bulík. Po niečo viac ako hodine hry však J. Čeľovský videl za faul červenú kartu a domácich tak čakali krušné chvíle.

Vyrovnanie prišlo asi o desať minút neskôr znova bol autorom gólu L. Héger. Vzápätí sa sily vyrovnali, pretože po druhej žltej karte musel odísť R. Bubenčík. Osud zápasu vzal na seba nováčik v drese Krh. Dlhej Lúky.

Šesť minút pred koncom uzavrel hetrik a výraznou mierou pomohol k víťazstvu svojho tímu.

Obmedzené kádre

V Betliari sa stretli celky, ktorým to v úvodných kolách nevychádzalo. Kádre Tatrana i Jablonova n/T sú oproti minulým sezónam značne obmenené a priestor dostávajú hlavne mladí hráči. Domáci mali síce územnú prevahu, no hostia hrozili rýchlymi protiútokmi.

Brankár L. Fabián však mužstvo podržal. Po dvadsiatich minútach unikol L. Fafrák a domáci viedli 1:0. No len chvíľu.

Pri ďalšej akcii domáci faulovali a priamy kop z veľmi dobrej pozície zahrával G. Lázár. Kedysi hrával za Betliar a ukázal, že ihrisko i bránky ešte pozná. Jeho strela skončila v sieti. Hostia navyše ostali pri chuti a jeden z protiútokov zakončil T. Szöcs.

Záver polčasu však patril domácim. Po faule v šestnástke zahrával R. Fabián penaltu a premenil ju. Keďže potom už druhý polčas žiadne góly nepriniesol, zrodila sa prvá remíza v tomto ročníku.

Osem žltých kariet

Stretnutie s piatimi gólmi a ôsmimi žltými kartami videli diváci vo Vyšnej Slanej. Hostia z Rudnej stavili na moment pre– kvapenia a po dvoch únikoch O. Vysokého viedli o dva góly. Našťastie pre domácich tretí únik už nepremenil.

Prvý gól však dali už v 2. min. po rohu domáci, no pre ofsajd ho rozhodca neuznal. Do prestávky sa však domácim podarilo prebrať iniciatívu a otočiť stav zápasu. Po prestávke tempo upadlo. Hostia sa však nevzdávali a v poslednej minúte siahali po bode, no strela po brejku mierila nad.

Vo zvyšných zápasoch potom zdolala Dlhá Ves Rožňavské Bystré, Nižná Slaná Dedinky, Hrhov Honce a Bohúňovo po dvoch penaltách Vlachovo.

Štatistika

I. trieda, 3. kolo:

Dlhá Ves - Rožňavské Bystré 2:1 (2:0) Góly: 22. M. Makkai (11 m), 39. Cs. Flander – 77. J. Urban ml., ŽK: bez, R: P. Béreš, DZ: F. Drenko, D: 80. DLHÁ VES: G. Pomaj – Zs. Mezei, G. Ferdinand, Cs. Flander, D. Zsóri, T. Lörincz (78. S. Pomaj), P. Mičinsky, G. Beke (75. At. Pomaj), M. Makkai, A. Labina (68. M. Jakubecz), V. Ferdinand. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – F. Čapó, T. Kuchta, Ján Gallo (38. C. Koncz), P. Kubej, J. Lipták Giba, P. Minčík, Jar. Gallo, J. Urban ml., D. Palašta, D. Koncz (60. M. Leng).k, R. Fabián, L. Fafrák, Ke. Ivanko (53. D. Poťmák), S. Cirbus, M. Oravec, T. Handlovič.

Nižná Slaná – Dedinky 5:1 (3:0) Góly: 8. M. Ambróz, 24. P. Kašai, 34. J. Gelda, 63. D. Valko, 65. G. Keršák – 90. P. Revay (11 m), ŽK: 39. P. Kašai, 57. B. Olexa – 0, ČK: 43. F. Horváth (Dedinky), R.: J. Gyenes, DZ: Š. Bodnár, D: 50. NIŽNÁ SLANÁ: R. Nemec – L. Urban, M. Schvarz, V. Karas, M. Prónai, G. Keršák, M. Maťo, M. Ambróz (63. O. Junger), B. Olexa (70. P. Lipták), P. Kašai (46. D. Valko), J. Gelda. DEDINKY: J. Kovalčík – P. Kalkahus, S. Ogurčák, M. Ogurčák, J. Kacvinský, F. Horváth, P. Revay, M. Putnocký, M. Šipula, M. Majerčák ml., J. Novák.

Drnava – Krh. Dlhá Lúka 3:4 (2:2) Góly: 4. K. Šoltés, 6. J. Barczi (11 m), 52. Z. Bulík – 43., 73. a 84. L. Héger, 45. Cs. Korintuš, ŽK: 64. D. Zakhar, 66. Ra. Znak, 85. K. Šoltés – 39. a 76. R. Bubenčík, 64. I. Bošela, 71. J. Čižmár, ČK: 63. J. Čeľovský – 76. R. Bubenčík, R: P. Galík, DZ: P. Béreš, D: 200. DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, Ra. Znak, M. Maliňák, J. Barczi, R. Dókus, K. Šoltés, Z. Bulík, R. Szücs ml. (59. B. Šoltés), J. Rencsok, J. Čeľovský. KRH. DLHÁ LÚKA: D. Máté – Cs. Korintuš, P. Luspaj, I. Bošela, J. Čižmár, R. Bubenčík, Š. Bodnár, P. Klárik, M. Sziládyi, R. Klinko (33. J. Gebe (88. G. Grecmacher)), L. Héger.

Hrhov – Honce 6:0 (2:0) Góly: 26. a 89. D. Dunka, 41. G. Veverica, 54. a 59. A. Szirotnyák, 80. G. Ongyik, ŽK: 37. G. Ongyik – 0, R: D. Poťmák, DZ: Š. Máté, D: 50. HRHOV: Z. Halász – G. Ongyik, K. Demeter, R. Kardos, T. Zsigrai, E. Rigó, G. Veverica (79. D. Danko), N. Bodnár (77. P. Červený), D. Dunka, A. Szirotnyák, M. Dunka (51. Ľ. Bartók). HONCE: R. Genči – V. Kacara, M. Vranec, L. Hajdu, J. Tomko, I. Galata, O. Tökölyi, D. Forgáč, O. Kočiš, M. Mogyoróši.

Bohúňovo – Vlachovo 2:0 (0:0) Góly: 47. a 54. (oba z 11 m) K. Illés, ŽK: 36. R. Kováč, 78. F. Demeter, 90. R. Doboš – 53. Mar. Marciš, R: M. Uharček, DZ: J. Šmelko, D: 50. BOHÚŇOVO: G. Dókus – R. Doboš, F. Demeter, M. Lovas (73. N. Švajko), A. Szaniszló (59. M. Szabó), K. Illés, t. Antóny, R. Kováč, M. Doboš (46. M. Podracký), L. Kovács, F. Beke. VLACHOVO: M. Pitoňák – Š. Brondoš, Mar. Marciš, F. Šivec, P. Hricko, I. Gallo, Mar. Gál, B. Vysoký, E. Gál, J. Matula, Mil. Gál.

Vyšná Slaná – Rudná 3:2 (3:2) Góly: 28. J. Barnák, 39. M. Fifik, 42. B. Kuzma – 4. a 14. O. Vysoký, ŽK: 22. M. Fifik, 53. F. Gallo, 56. B. Kuzma, 71. M. Vido, 79. P. Šimon – 31. O. Sanisló, 71. R. Štefán, 80. M. Chochol, R: Š. Iglai, DZ: Z. Kovács, D: 80. VYŠNÁ SLANÁ: R. Lindák – M. Molčan, B. Kuzma, P. Rogos, M. Gallo (90. T. Gebe), M. Fifik, F. Gallo, M. Vido, P. Zabrel (46. O. Kračún), A. Rogos, J. Barnák (55. P. Šimon). RUDNÁ: R. Szöllös – L. Šimon, L. Rabas, M. Galajda, O. Sanisló, O. Vysoký, R. Jakab (88. S. Székely), P. Kontra, R. Štefán, M. Chochol, R. Die.

Betliar – Jablonov n/T 2:2 (2:2) Gól: 22. L. Fafrák, 41. R. Fabián (11 m) – 23. G. Lázár, 35. T. Szöcs, ŽK: 54. L. Fafrák, 79. M. Oravec – 20. A. Kerekeš, 39. D. Bodnár, R: M. Macko, DZ: Š. Hadar, D: 100. BETLIAR: L. Fabián – D. Poťmák (64. Ľ. Šofranko), Ľ. Árvay, L. Poťmák, L. Fafrák, T. Handlovič, R. Fabián, M. Ďuriček, Ke. Ivanko, S. Cirbus, M. Oravec (79. M. Jerga). JABLONOV n/T: R. Balázs – M. Fifik, A. Kerekeš, A. Viszlay, Á. Kerekes, E. Mackovjak, G. Lázár, F. Szöcs, T. Szöcs, L. Zajdó, D. Bodnár (87. P. Ungváry Szabó).