Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kozák: Weiss so Stochom sú podobne dobrí ako Hazard

Vladimír Weiss mladší hral v piatok proti Čiernej Hore. (Autor: SME TIBOR SOMOGYI)
Pavol Spál|Publikované 25. máj 2014 o 14:27

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v pondelok popoludní prípravný zápas v Petrohrade s Ruskom.

spal_avizo.jpg
Z Petrohradu od nášho redaktora PAVLA SPÁLA

PETROHRAD. Na tlačovú konferenciu nezvykle meškal. Desať minút. „Predierali sme sa autobusom. Petrohrad je väčšie mesto ako u nás doma. Prepáčte za meškanie,“ ospravedlňoval sa tréner slovenských futbalistov Ján Kozák.

Jeho tím zajtra o 16.00 v Petrohrade preverí Rusko. „Sme radi, že môžeme hrať proti Rusku. Je to obrovská motivácia. Disponuje veľkou silou. Chcem urobiť niekoľko zmien v zostave. K dispozícii sú už Hubočan, Saláta i Mucha,“ dodal Kozák.

Tréner Rusov Fabio Capello pripravuje tím na svetový šampionát v Brazílii, v skupine ich čaká Belgicko, Alžírsko a Južná Kórea.

„Rusi potrebujú hrať s podobnými tímami ako Belgicko. Myslíte, že Slováci sú podobní Belgičanom?“ pýtal sa Kozáka jeden z ruských novinárov.

„Keď sa tak zamyslím, máme typologicky obdobné typy v ofenzíve. Hazard, Mertens - my máme Weissa a Stocha. Sú to typologicky rovnakí hráči. Takisto v defenzíve Ján Ďurica a Škrtel sú podobní ako Kompany,“ vravel Kozák, zdvihol prst a dodal.

„Aj kvalitou, aj kvalitou,“ zdupľoval. „Zajtra uvidíte. Hráči, čo som povedal majú určite takú kvalitu, alebo približne takú ako už spomínaní,“ uzavrel Kozák.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.