Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich
Na snímke slovenskí futbalisti počas tréningu pred pondelkovým priateľským zápasom. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 3. jún 2018 o 19:21

Určite urobím nejaké zmeny v zostave, predpokladám, že ich bude päť, povedal tréner Kozák.

ŽENEVA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák urobí pravdepodobne až päť zmien v základnej zostave oproti duelu s Holandskom (1:1).

Kostra tímu v pondelňajšom prípravnom zápase s Marokom (20.00, Ženeva) by však mala zostať zachovaná, v bránke dostane príležitosť Michal Šulla zo Slovana Bratislava.

Maroko môže prekvapiť aj na MS

"Máme tu 23 dobrých a kvalitných hráčov. Určite urobím nejaké zmeny v zostave, predpokladám, že ich bude päť. Kostra tímu však zostane z predchádzajúceho zápasu.

Potrebujem si však vyskúšať širšiu plejádu hráčov pred Ligou národov. Neviem, či sú dvaja z nich v stopercentnom stave a tak sa až po dnešnom tréningu rozhodnem, aká bude základná zostava, nebudem ju prezrádzať v predstihu," povedal Kozák na nedeľňajšej tlačovej konferencii, na ktorej vyzdvihol silu Maroka.

"Videl som ho na videu v piatich-šiestich zápasoch a zapôsobilo na mňa veľmi dobre. O jeho kvalite svedčia posledné výsledky, v ktorých majú úžasnú bilanciu.

Maroko môže prekvapiť aj na majstrovstvách sveta, pretože hrá tímovo. Je to pre nás dobrý súper."

Kozák: Nerád prehrávam

Kozák by rád nadviazal na výkon zo štvrtkového súboja s Holandskom, v ktorom Slováci najmä v prvom polčase riadne potrápili súpera.

"Nerád prehrávam, ale teraz by som bol v prvom rade rád, keby sme nadviazali na zápas s Holandskom. Chlapci sú pred dovolenkami, Maroko sa pripravuje na MS, hráči oboch tímov sú v odlišnej situácii.

Ale verím, že tí naši sa skoncentrujú, a keď dokážu nadviazať na Holandsko, budem spokojný. Bol som prekvapený, koľko ľudí prišlo na zápas Maroka s Ukrajinou.

Verím, že aj atmosféra na našom zápase bude dobrá," zaželal si Kozák.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Holandsko: fotogaléria

3.6.2018

Príprava na Ligu národov

Slovenská reprezentácia odohrala s Marokom zatiaľ jeden zápas a to poriadne dávno - 6. februára 1994 na turnaji v Šarjahu pod taktovkou Jozefa Vengloša podľahla 1:2.

Priamy prenos z pondelkového zápasu Maroko - SR odvysiela televízna stanica JOJ Plus. Rozhodcovia sú domáci Švajčiari - hlavný Lionel Tschudi s asistentmi Raffaelom Zederom a Jeanom Yvesom Wichtom.

V ďalšom asociačnom termíne odohrajú Slováci 5. septembra v Trnave prípravný zápas s Dánskom, o štyri dni neskôr ich čaká premiérové vystúpenie v Lige národov proti domácej Ukrajine.

Druhý súper SR v novej súťaži je Česko.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články