Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Kozák má starosti ako nikdy predtým. Musí vymeniť stred obrany

(Autor: TASR)
Pavol Spál|24. aug 2015 o 21:23

Tréner národného tímu futbalistov Ján Kozák sa musí proti Španielsku zaobísť bez štyroch kľúčových hráčov základnej zostavy.

BRATISLAVA. Také starosti doteraz v kvalifikácii tréner národného tímu Ján Kozák ešte nemal.

„Táto nominácia sa mi tvorila najťažšie,“ priznal Kozák. Proti Španielom bude musieť tvoriť nový stred obrany.

V pondelok zverejnil Kozák 25-člennú nomináciu na kvalifikačné stretnutia o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Francúzska proti výberom Španielska (hrá sa v sobotu 5. septembra 2015 o 20.45 h v Oviede) a Ukrajiny (v utorok 8. septembra 2015 o 20.45 h v Žiline).

„Vyskytlo sa veľa problémov so stabilnými hráčmi, Ján Ďurica, Vlado Weiss sú mimo hry pre zranenie. Kucka a Škrtel nemôžu hrať pre trest, aj preto som zvolil až dvadsaťpäťčlennú nomináciu. Niektorí ďalší hráči nehrávajú pravidelne, ale keďže ich poznám a viem o ich možnostiach a schopnostiach, sú v nominácii,“ hovoril tréner.

Do národného tímu sa vracia slovanista Róbert Vittek – najlepší strelec v dejinách národného tímu ukázal hlavne v kvalifikácii Európskej ligy slušnú formu.

„S Vittekom som sa počas svojho pôsobenia v národnom tíme stretol už štvrtýkrát a stále to nevyšlo – mal zdravotné problémy. Teraz verím, že sa už nič nestane. Má kvalitu a skúsenosti, aby bol platným členom nášho tímu.“

V zložitej situácii je na klubovej úrovni Adam Nemec. Útočník New York City v posledných šiestich zápasoch nefiguroval ani v nominácii zámorského tímu.

„Neviem, v akom stave je Nemec, chcem ho vidieť. Nie je to jednoduché pre jeho psychiku. Reprezentácii vždy pomohol, i keď bol v podobnej situácii v nemeckom Unione Berlín. Má opäť ťažké obdobie, aj ja by som mu rád pomohol,“ dodal Kozák.

V jeho nominácii figuruje aj stredopoliar Erik Sabo.

„V Trnave podával veľmi dobré výkony, odohral už aj zápas v novom klube PAOK Solún,“ vysvetľoval Kozák.

Nomincia #repre na zpasy so panielskom a Ukrajinou. O chvu komentr trnera Jna Kozka

Posted by Slovenský futbalový zväz on 24. august 2015
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články