Kovaľov ešte nemyslí na koniec kariéry

SITA|4. jún 2013 o 08:17

Alexej Kovaľov by chcel ešte dva roky hrať hokej.

FLORIDA. Ruský hokejový útočník Alexej Kovaľov zatiaľ nechce skončiť kariéru. V sezóne 2012/13 sa rozhodol pre návrat do NHL a hral za Floridu, kde však v marci po štrnástich zápasoch podpísal dokumenty o konci kariéry a obe strany rozviazali kontrakt.

Kovaľov sa už nechce vrátiť do NHL ani do Kontinentálnej hokejovej ligy, ale myslí na pôsobenie vo Švajčiarsku či Švédsku. "Nie som spokojný s tým, ako to dopadlo na Floride. Posledné mesiace boli pre mňa veľmi ťažké. Chcem ukončiť kariéru inak, chcel by som hrať ešte dve sezóny a baviť sa hokejom. Ak už nebudem držať krok s mladšími hráčmi, potom skončím. Som v dobrej kondícii a stále si myslím, že môžem dať tímom veľa," tvrdil pre CTVNews Montreal Kovaľov.

Štyridsaťročný Rus odohral počas svojej bohatej kariéry v zámorskej profilige 1316 stretnutí, v ktorých zaznamenal 1029 bodov za 430 gólov a 599 asistencií. V minulej sezóne sa v štrnástich dueloch bodovo presadil päťkrát, keď dva razy skóroval a pridal tri asistencie.

Alexej Kovaľov pôsobil v NHL v piatich rôznych kluboch, v drese "jazdcov" z New Yorku sa v roku 1994 po boku Marka Messiera tešil zo zisku Stanleyho pohára.

Pravý krídelník, ktorý sa stal vôbec prvým Rusom draftovaným v 1. kole, si zahral v troch Zápasoch hviezd NHL (2001, 2003, 2009), v roku 2005 ho vyhlásili za najlepšieho útočníka majstrovstiev sveta v Rakúsku. Svoj tisíci bod v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete dosiahol 23. novembra 2010 v súboji jeho Ottawy s Los Angeles Kings. Kovaľov je držiteľom zlatej olympijskej medaily z Albertville 1992 a získal aj dva bronzy: na ZOH 2002 v Salt Lake City a na MS 2005 v Rakúsku.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: