Koudelka vyhral nedeľné preteky Svetového pohára v Engelbergu

Koudelka.
Koudelka. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. dec 2014 o 16:24

V druhom kole skvelú formu potvrdil skokom dlhým 138,5 metra.

ENGELBERG. Český skokan na lyžiach Roman Koudelka vyhral nedeľné preteky Svetového pohára v Engelbergu. Je to pre neho už tretí triumf v ročníku a v priebežnom poradí SP stráca na lídra Andersa Fannemela z Nórska dva body.

Na ďalších priečkach skončili v generálke na Turné štyroch mostíkov štvornásobný olympijský víťaz Simon Ammann a Rakúšan Michael Hayböck.

Koudelka, ktorý skončil v sobotu vo švajčiarskom stredisku druhý, viedol už po 1. kole. V tom druhom skvelú formu potvrdil skokom dlhým 138,5 metra.

"Som absolútne spokojný. Roman trafil odraz a mal priaznivé podmienky. V súčasnosti sa koncentruje na skoky, je vyrovnaný a v pohode. Teraz bude dôležitý odpočinok a regenerácia, čaká nás Turné štyroch mostíkov. K dispozícii je silný český tím. Verím, že aj tam predvedieme kvalitné výkony a dosiahneme dobré výsledky," citoval portál iDnes.cz slová 50-ročného rakúskeho trénera českej reprezentácie v skokoch na lyžiach Richarda Schallerta.

Výsledky podujatia SP v skokoch na lyžiach v Engelbergu:

1. Roman Koudelka (ČR) 289,6 bodov (135,5/138,5 m); 2. Simon Ammann (Švajč.) 284,4 (134,0/136,5), 3. Michael Hayböck (Rak.) 282,4 (135,5/134,5), 4. Jernej Damjan (Slov.) 266,9 (129,5/133,0), 5. Richard Freitag (Nem.) 266,8 (131,0/130,5), 6. Markus Eisenbichler (Nem.) 264,5 (132,5/127,5)

Celkové poradie v SP:

1. Anders Fannemel (Nór.) 472, 2. Roman Koudelka (ČR) 470, 3. Michael Hayböck (Rak.) 433, 4. Severin Freund (Nem.) 423, 5. Simon Ammann (Švajč.) 390, 6. Peter Prevc (Slov.) 390

Domov»Zimné športy»Koudelka vyhral nedeľné preteky Svetového pohára v Engelbergu