Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Kotrba plánuje zbaviť sa hráčov, ktorým na výsledkoch Sparty nezáleží

TASR|30. jan 2003 o 11:36

Belek/Praha 30. januára (TASR) - Po troch prehrách pražskej Sparty na kondično-hernom sústredení v tureckom Beleku plánuje tréner Jiří Kotrba zoštíhliť ...

Belek/Praha 30. januára (TASR) - Po troch prehrách pražskej Sparty na kondično-hernom sústredení v tureckom Beleku plánuje tréner Jiří Kotrba zoštíhliť súčasný 26-členný káder o hráčov, ktorí ho sklamali svojim prístupom a buď ich dať na transferlistinu, alebo preradiť do rezervy. V stredu mužstvo z Letnej prehralo s CSKA Sofia 2:4, zo slovenskej enklávy odohrali obranca Martin Petráš a útočník Peter Babnič prvý polčas a stredopoliar Rastislav Michalík vystriedal v 64. minúte Radima Holuba.

"Dal som príležitosť tým hráčom, ktorí ju dosiaľ nedostávali. Musím priznať, že ju hrubo nevyužili," povedal pre oficiálnu internetovú stránku "rudých" Kotrba a pokračoval: "Teraz urobím záverečné zúčtovanie a niektorým poviem, že pôjdu na transferlistinu, alebo do B-čka. Radšej budem pracovať s osemnástimi futbalistami, ktorým bude na výsledkoch Sparty záležať, ako s väčším počtom, kde sú jedinci s ľahostajným prístupom."

Sparta na sústredení trikrát po sebe prehrala, pričom dostala až 10 gólov. "Som rád, že nedostatky vyplávali na povrch teraz. Súperi nás prevyšovali v nasadení, vždy som chcel pracovať s hráčmi-bojovníkmi. V Sparte to považujem za samozrejmú podmienku. Je otázne, či niektorí majú na to, aby bojovníkmi vôbec boli," dodal sparťanský kouč.

Súvisiace články