Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Kostelič: Chcem ostať na lyžiarskom vrchole

Ivica Kostelič (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. okt 2011 o 16:14

Na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene sa v piatkovom obrovskom slalome predstavia dve Slovenky – Veronika Zuzulová a Barbora Kántorová. Medzi mužmi štartuje v nedeľňajšom obráku aj náš Adam Žampa.

Na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene sa v sobotňajšom obrovskom slalome predstavia dve Slovenky – Veronika Zuzulová a Barbora Kántorová. Medzi mužmi štartuje v nedeľňajšom obráku Adam Žampa.

BRATISLAVA. V nadchádzajúcom 46. ročníku Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní majú ženy na programe 39 pretekov, muži o štyri súťaže viac.

Rovnako ako v minulosti sa lyžiari najčastejšie zastavia v Rakúsku: muži tam absolvujú desať pretekov v troch rôznych strediskách, ženy deväť súťaží na štyroch miestach.

Medzi mužmi je opäť je topfavoritom Chorvát Ivica Kostelič. „Pre mňa je Kostelič najväčšia hviezda. Carlo Janka či Didier Cuche majú tiež veľké šance, ja sa tiež budem snažiť čo najviac znepríjemniť mu situáciu,“ uviedol nórsky 28 ročný zjazdár Aksel Lund Svindal.

„Chcem zostať na úplnom vrchole a popri tom by som sa rád zlepšil v zjazde a obrovskom slalome,“ poznamenal pre fischersports.com Ivica Kostelič.

Na tradičné otvorenie sezóny nastúpi trojica Slovákov – Veronika Zuzulová, Barbara Kantorová a Adam Žampa. Kantorová bude mať vo Svetovom pohári premiéru v obrovskom slalome, doteraz absolvovala len slalom v rakúskom Flachau takmer pred rokom.

Zuzulová doteraz štartovala v Söldene šesťkrát, do druhého kola sa dostala iba v roku 2007, keď obsadila konečné 21. miesto. Žampa, ktorého čakajú siedme preteky Svetového pohára, si už doliečil zranenie členka a je tiež pripravený na štart.

Prvý slalom majú ženy na programe až 12. novembra vo fínskom Levi.

Súvisiace články