Košice vyhrali nad Popradom 3:0, vo finále vedú 2:0

Skóre prvého finálového zápasu otváral košický útočník Dravecký.
Skóre prvého finálového zápasu otváral košický útočník Dravecký. (Autor: TASR)
Sportnet|31. mar 2011 o 17:19

Druhé finále hokejovej extraligy rozhodol úvod tretej tretiny. Košičania v nej dali Popradu tri góly, zápas vyhrali 3:0 a vo finálovej sérii vedú 2:0.

Druhý zápas finále

Košice - Poprad

3:0

(0:0, 0:0, 3:0)

stav série 2:0

Góly: 44. Miklík (Frolík), 44. Zálešák (Dravecký, Šterbák), 45. Tabaček (Homer).

Vylúčení 6 - 7 na 2 min, Rapáč (Poprad) 10 min., presilovky a oslabenia 0:0, rozhodcovia: Baluška, Jonák - Tvrdoň, Valach, divákov 7 143.

Najdôležitejšie momenty

3. TRETINA

58. min. - Už sa len dohráva, hra je rozúskovaná vylúčeniami na oboch stranách.

56. min. - Frustrácia hostí je zrejmá, vylučený je aj Kroták

55. min - Popradské šance sú už mizivé, vylúčený je Wanvig.

48. min - Po góloch sa hra otvorila, šance sa striedajú, Poprad nevyužil presilovku.

45. min - Dravecký mohol zvýšiť, nedal však trestné strieľanie.

45. min. - Košice pridali tretí gól, autorom je Tabaček. Poprad inkasoval K.O. za necelú minútu.

44. min. - Košický druhý úder - Zálešákova strela prekvapila Lipovského a Košice vedú 2:0.

44. min - Poprad nevyužil presilovku a vzápätí Košice otvorili skóre. Miklíkova strela si našla cestu do Lipovského siete - 1:0.

42. min. - Košičania nevyužili presilovku, vzápätí boli na ľade šiesti a budú hrať v oslabení.

2. TRETINA

40. min. - Hokejová nuda bez gólu pokračovala aj v druhej tretine. Obrany takmer úplne vytesnili streľbu, chýba viac dynamiky. Tomu zodpovedá komorná atmosféra, občas sa ozýva piskot.

40. min. - Poprad odohral dobrú presilovku, gól ale nedal. Vzápätí inkasoval 2+10 minút Rapáč, Košice ale prvú polovicu presilovky nevyužili. Naopak, mohli inkasovať od Krotáka.

37. min. - Poprad bude hrať opäť presilovú hru, vylúčený je Grman.

33. min. - Wanvig spálil asi najväčšiu šancu svojho tímu, sám pred Hudáčkom neuspel, aj preto Poprad nevyužil presilovku.

32. min. - Presilovku si zahrá Poprad, vylúčený je košický obranca Deyl.

31. min. - Hoci Košice zamkli Poprad do obrannej tretiny a mali aj šance, presilovku nevyužili. Polovica riadneho hracieho času je za nami, čakanie na gól pokračuje.

29. min. - Po druhýkrát v tretine je vylúčený popradský útočník Lundberg.

29. min. - Košice nevyužili ďalšie prečíslenie, Kristek neprekonal Lipovského.

24. min. - Domáci nevyužili presilovku, nevypracovali si vážnejšiu možnosť. V hľadisku je 7 143 divákov.

22. min. - Košice si zahrajú presilovku, vylúčený je Lundberg.

1. TRETINA

20. min. - Prvá tretina nepriniesla mimoriadny hokej. Prekvapujúco lepší a aktívnejší boli hostia, napriek viacerým dobrým príležitostiam však neskórovali. Bilancia streľby 3:13 hovorí za všetko... Hľadisko Steel Arény opäť nie je zrejme vypredané.

19. min. - Škovira po košickej chybe nevyužil stopercentnú šancu, vychytal ho Hudáček.

14. min. - Prvým vylúčeným Popradčanom je Kramár za podrazenie Draveckého, hostia sa ubránili.

12. min. - Gron nevyužil dobrú situáciu pri prečíslení po popradskej chybe.

8. min. - Košice prežili oslabenie, vzápätí mal ich prvú veľkú šancu Grman, neuspel.

5. min. - Po chybe Draveckého mal šancu Wanvig, Hudáček zachránil, Poprad hrá prvú presilovku.

3. min. - Popradský Kmiť mal prvú gólovú šancu zápasu, puk sa však odrazil od žŕdky košickej brány.

Zápas rozhoduje nová rozhodcovská dvojica po proteste Košíc proti výkonu arbitrov v prvom zápase.

Zostavy 2. finále

HC Košice: Hudáček - Tabaček, Homer, Grman, Šeda, Šterbák, Deyl, Slimák - Miklík, Kristek, Vorel - Fabuš, Gron, Bartoš - Dravecký, Zálešák, Pašek - Baláž, Frolík, Jenčík.

HK Poprad: Lipovský - J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Rogers - Škovira, Lundberg, Kuľha - Svitana, Kmiť, Kroták - Rapáč, Klouda, Wanvig - Vandas, Mlynarovič, Paločko.

Pred zápasom:

• V prvom dueli vyhrali v stredu Košice 3:1, posledný gól dávali do prázdnej bránky.
  • Prvý duel medzi Košicami a Popradom nebol v Steel Aréne prekvapujúco vypredaný.
  • Košice majú možnosť získať tretí majstrovský titul v rade, celkovo šiesty, Poprad prvý.