Košice neprehrali ani s lídrom, so Slovanom remizovali

Košice viedli gólom Diabyho z penalty.
Košice viedli gólom Diabyho z penalty. (Autor: SITA/Ivan Fleischer)
TASR|2. apr 2013 o 17:53

Futbalisti MFK Košice remizovali v 24. kole Corgoň ligy so Slovanom Bratislava 1:1.

KOŠICE. Obidve mužstvá začali opatrne, pozorne bránili a pokúšali sa o rýchle protiútoky.

O prvú strelu medzi tri žrde sa postaral domáci Karaš, no s jeho zakončením spoza šestnástky si Putnocký bez väčších problémov poradil.

Dve penalty za polčas, dali iba jednu

O tri minúty neskôr zastavil Viazanka v šestnástke hostí nedovolene Pauschek a hlavný arbiter nariadil pokutový kop.

Loptu na biely bod si postavil domáci kapitán Šinglár, ale Putnocký jeho úmysel vystihol. Na opačnej strane nebezpečne pohrozil po peknom vysunutí Peltier, Tofiloski podržal svoj tím.

V ďalšom priebehu obidve družstvá pokračovali v pozornej defenzíve a čakali na chybu súpera.

V 21. minúte napriahol z prvej po krížnej prihrávke Halenár, trafil iba bočnú sieť Tofiloského bránky.

Až do 37. minúty si ani jeden z tímov nevypracoval výraznejšiu príležitosť, no hosťujúci Pauschek zahral rukou vo vlastnej šestnástke a hlavný arbiter po druhý raz ukázal na biely bod. Z neho sa už nepomýlil Oumar Diaby a otvoril skóre duelu - 1:0.

Košická radosť po góle. Foto: TASR/František Iván

Zaujímavý futbal aj po zmene strán

Do druhého dejstva vstúpili obidva tímy so zmenami v zostave. Prvú šancu si vypracovali v 49. minúte "belasí", ale zakončenie Peltiera skončilo iba na ľavej žrdi Tofiloského brány.

V 63. minúte sa však ten istý hráč už nepomýlil a po peknom vysunutí strelou po zemi prekonal košického gólmana - 1:1.

Hostia ožili, zrýchlili prihrávku, ale žlto-modrí ich nepúšťali do zakončenia. V 72. minúte sa domáci obranca Tóth dostal až do vnútra šestnástky, prešiel cez dvoch hráčov, no tesne pred tým ako stihol zakončiť, stroskotal na obrancovi Slovana.

O desať minút neskôr sa dostal do úniku Oumar Diaby, jeho zakončenie v ideálnej pozícii však dokázal Putnocký vyraziť nad bránku.

Deľbu bodov už nezmenila ani ďalekonosná strela Halenára v 88. minúte zápasu, s ktorou si Tofiloski bez problémov poradil.

Hlasy po zápase

Ján Kozák, tréner Košíc: "Vzhľadom na počasie a terén sme videli na slovenské pomery špičkový zápas. Keby takto chceli hrať všetky mužstvá, tak som presvedčený, že by diváci chodili vo väčšom počte na štadióny. Som veľmi milo prekvapený, že ich dnes prišlo toľko. Slovan je síce lákadlom, ale i my sme prispeli svojou troškou."

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Dnes mohli diváci vidieť zaujímavý zápas prvého s druhým, teda aj na kvalitnej úrovni. Bol to zápas dvoch polčasov, v prvom boli lepšie Košice, v druhom zasa my. Výsledok je teda spravodlivý. Napriek tomu, že sa hralo na ťažkom teréne, tak tam bolo i veľa kvalitných okamihov. So zápasom i výsledkom som spokojný."

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 37. O. Diaby (11 m) - 63. Peltier. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Sekulič, Bašista, Viazanko - Soumah, Pauschek, 5 322 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Ostojič, Bašista (57. Kavka), Sekulič - Šinglár, Hovančík - Viazanko, Karaš (46. Bukata), Matič (90. K. Diaby) - O. Diaby

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek (46. Lukšík) - Kladrubský, Soumah (75. Milinkovič) - Žofčák, Halenár, Hlohovský (46. Kopúnek) - Peltier.