Košice doma zdolali Trnavu gólom Viazanka

Zverenci trénera Mareka Fabuľu si v domácom prostredí pripísali ďalšie tri body. (Autor: TASR)
SITA|8. máj 2015 o 19:40

Trnavčanom patrí aj napriek prehre stále priečka zaručujúca účasť v pohárovej Európe.

Fortuna liga 2014/15 (29. kolo):

MFK Košice - Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 53. Viazanko

ŽK: 21. Žebík, 69. Šinglár, 75. Djordjevič - 19. Cléber Silva Nascimento, 41. Vlasko, 61. P. Sládek, 70. M. Vyskočil, rozhodovali: Samotný - Balko, Pozor, 1560 divákov

Košice: Tofiloski - Šinglár, Mikuláš Tóth, Djordjevič, Žebík - Dimun - Huk, Viazanko (88. T. Kubík), Haskič (76. Pavúk) - Pačinda, O. Diaby (90.+ Gáll)

Trnava: Kelava - Martin Tóth (54. Marek Hlinka), Miloš Nikolič, Greššák, Čonka (57. Vojtuš) - E. Sabo, Casado, Janečka, Vlasko - P. Sládek (65. M. Vyskočil), Cléber Silva Nascimento

KOŠICE. Futbalisti MFK Košice zvíťazili v piatkovom stretnutí 29. kola Fortuna ligy na domácom trávniku nad hráčmi Spartaka Trnava 1:0.

Osem minút po zmene strán sa presadil skúsený košický stredopoliar Miroslav Viazanko. Hosťujúci futbalisti nedokázali na jeho presný zásah odpovedať a brankár MFK Darko Tofiloski si tak udržal čisté konto.

Košice majú na svojom konte 36 bodov a sú priebežne siedme v tabuľke, Trnava je tretia so 47 bodmi.

Hlasy:

Marek Fabuľa (tréner Košíc): "Som rád, že za taký krátky čas sme sa dokázali pripraviť na Trnavu. Vypracovali sme si viac šancí, ale chýbal nám väčšej pokoj pri zakončení. Teší nás, že duel skončil priaznivo pre náš tím."

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Chceli sme z Košíc odísť aspoň s bodom, ale keďže sme nedali gól, odchádzame naprázdno. Chlapcom som prízvukoval, aby sa nenechali vyprovokovať od niektorých domácich hráčov a aby zbytočne nediskutovali s rozhodcom. Keďže Košice v druhom polčase často kúskovali hru, nedokázali sme sa dostať do tempa."