Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Košičania pred prestávkou umocnili vianočnú pohodu

Sportnet|Publikované 14. dec 2008 o 23:00

Pohodové sviatky budú mať hokejisti HC Košice. V 37. kole extraligy sa nemaznali s Banskou Bystrickou, zdolali ju 7:2 a oplatili tak poslednú prehru

1:5 z ľadu nováčika aj s úrokmi. Oceliari strávia prestávku v súťaži na prvej priečke so ziskom 80 bodov a 14 bodovým náskokom pred Liptovským Mikulášom.

KOŠICE. Najvyššie víťazstvo Košíc v tejto sezóne na ľade súpera sa začalo rodiť len pozvoľna. Banská Bystrica totiž išla vo 4. min. do vedenia, ale o 40 sekúnd už Kopecký vyrovnával. Prvú tretinu oceliari vyhrali 3:2, po druhej už viedli o tri góly a v tretej len výsledok prikrášlili. Tesne pred koncom gólovo prehovoril aj Michal Grman, hráč Mikuláša, ktorý je v Košiciach na hosťovaní sa dočkal po prvý raz v novom prostredí, pečatil na konečných 7:2.

Dočkal sa prvého gólu

"Každý gól poteší, zvlášť, keď ich až tak veľa nestrieľam. Tie góly sú aj o šťastí, no toto bola situácia z akej sa hráč musí presadiť. Dostal som skvelú prihrávku od Ruda Hunu, až bolo nemožné nedať z toho gól," šťastný bol po stretnutí Michal Grman, ktorý vo svojom štvrtom košickom vystúpení počas hosťovania trafil premiérovo do čierneho. "Viem že ma to bude niečo stáť, nechám sa prekvapiť koľko si do hráčskej kasy zapýtajú, ale do peňaženky siahnem rád," poznamenal kmeňový hráč Mikuláša.

Posledný zápas mementom

V predchádzajúcom vystúpení v Banskej Bystrici líder súťaže vyhorel. Prehra 1:5 bola dostatočným mementom. "Tréner nás pred zápasom vystríhal pred Banskou Bystricou. Dali sme si pozor nato, načo nás upozorňoval. Nechceli sme nováčikovi dopriať tú radosť dvakrát po sebe."

Oceliarov nerozladil ani gól inkasovaný v samom úvode. "Hneď po ňom sme vyrovnali a následne išli do vedenia. Domácim puky odskakovali, nemohli sa dostať do takej pohody ako predtým. Boli sme lepším tímom," podotkol po presvedčivom víťazstve.

V košickom tábore vládne spokojnosť. Vianočné sviatky strávi mužstvo na vedúcej pozícii. "Zvládli sme posledné dve stretnutia u súperov. Nie je jediný dôvod, ktorý by narúšal našu pohodu. Košice vedú súťaž, majú štrnásťbodový náskok, do stredy máme teraz voľno, domov sa rozídeme s dobrým pocitom," dodal Michal Grman.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.