Korzeniowski so zlatým hetrikom

TASR|27. aug 2004 o 11:42

Atény 27. augusta (TASR) - Slovenský atlét Peter Korčok obsadil v chôdzi na 50 km na OH v Aténach štrnáste miesto. Podarilo sa mu to v jeho devätnástom ...

Atény 27. augusta (TASR) - Slovenský atlét Peter Korčok obsadil v chôdzi na 50 km na OH v Aténach štrnáste miesto. Podarilo sa mu to v jeho devätnástom štarte v súťaži chodeckého maratónu, keď dosiahol výsledný čas 3:54:22 hod.

Už štvrtú zlatú olympijskú medailu získal fenomenálny chodec Robert Korzeniowski. Tridsaťšesťročný Poliak získal na 50-ke olympijský hetrik, pričom v Sydney pred štyrmi rokmi pridal zlato aj na 20 km. Striebornú medailu si z Atén odnesie Rus Denis Nižegorodov a bronzovú medailu si vybojoval jeho krajan Alexej Vojevodin.

Trojnásobný majster sveta Korzeniowski sa najlepšie vyrovnal s veľkou horúčavou a vysokou vlhkosťou vzduchu. Pri prekročení cieľovej pásky v čase 3:38:46 vyzeral lepšie ako druhý ruský majiteľ svetového rekordu Denis Nižegorodov, ktorý bol zrelý na kolaps.

výsledky chôdze na 50 km:

1. Robert Korzeniowski (Poľ.) 3:38:46 hod., 2. Denis Nižegorodov (Rus.) 3:42:50, 3. Alexej Vojevodin (Rus.) 3:43:34, 4. Caohong Yu (Čína) 3:43:45, 5. Jesus Angel Garcia (Šp.) 3:44:42, 6. Roman Magdziarczyk (Poľ.) 3:48:11, 7. Grzegorz Sudol (Poľ.) 3:49:09, 8. Santiago Perez (Šp.) 3:49:48, 9. Jurij Andronov (Rus.) 3:50:28, 10. Latangadasu A (Čína) 3:51:55, ... 14. PETER KORČOK 3:54:22