Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Kjus sa lieči z tradičnej virózy na Kanároch, so skepsou na Turín

4. jan 2006 o 12:31

Oslo 4. januára (TASR) - Neúčasť na ZOH v Turíne hrozí jednej z najväčších postáv alpského lyžovania prelomu tisícročí, Lassemu Kjusovi. Nórsky veterán ...

Oslo 4. januára (TASR) - Neúčasť na ZOH v Turíne hrozí jednej z najväčších postáv alpského lyžovania prelomu tisícročí, Lassemu Kjusovi. Nórsky veterán má problémy s dýchacími cestami, teda neduh, ktorý ho kvári vždy v strede zimy.

"Ak nebudem mať skutočne pádny dôvod, tak do Turína nepôjdem. Pre mňa nemá význam iba fakt, že tam budem prítomný," povedal 34-ročný zberateľ trofejí, ktorého zo samotných zimných olympiád zdobí 5 cenných kovov a zlatá v disciplíne alpskej všestrannosti, v kombinácii ešte v roku 1994. Dvojnásobný celkový víťaz Svetového pohára a trojnásobný majster sveta nie je momentálne v patričnej forme, aby mohol mať ambície na obohatenie si 16-člennej zbierky medailí z vrcholných podujatí. Univerzálneho zjazdára trápila viróza pravidelne vždy po Novom roku, ale vždy jej odolával a dokázal sa výborne pripraviť na februárové vrcholy.

"Teraz je však iná situácia, už nie som taký mladý," zdôraznil Kjus, ktorý odletel za liečbou na Kanárske ostrovy: "Teraz sa to zlepšuje, ale uvidím, ako organizmus zareaguje na nórsku zimu. Ak to bude v poriadku a tréneri budú mať vo mňa aj naďalej dôveru, tak by som sa mohol dostať aj do nominácie." Kjus v SP nesúťažil od začiatku decembra a jeho sezónnym maximom je 17. miesto z novembrového super-G v Kanade.

Súvisiace články