Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Kirilenková po prehre: Nech ide Serena hrať k mužom

Serena Williamsová na Australian Open stratila v štyroch zápasoch iba deväť hier. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|21. jan 2013 o 22:44

Nevedela som, čo robiť. Neskôr sa mi na kurte ani nechcelo stáť, vravela po prehre na Australian Open so Serenou Williamsovou Maria Kirilenková.

MELBOURNE. Pondelok na 101. tenisových majstrovstvách Austrálie bol konečne kratší, skončil sa pred polnocou, a to aj vďaka rýchlym a nekompromisným víťazstvám favoritov.

Roger Federer si znova poradil s mladým súperom Milosom Raoničom, takmer navlas rovnakým skóre ako s Tomičom.

Švajčiar neprehral pred grandslamovým štvrťfinále už deväť rokov a v jeho 35. za sebou ho vyzve Jo­Wilfried Tsonga.

Kuznecovová sa prediera ďalej

Obhajkyňa titulu Viktoria Azarenková sa nestretla som žiadnym odporom Vesninovej, ale ak si chce udržať pozíciu jednotky, musí súťaž vyhrať a Serena Williamsová nesmie získať titul.

Šancu má aj Maria Šarapovová, ale tiež len v prípade, že Serena prehrá o kolo skôr než ona.

Williamsová rozdrvila Mariu Kirilenkovú 6:2, 6:0 a v druhom sete sa zdalo je v Aréne Roda Lavera zbytočná. Prehráva so Serenou na zápasy 0:5.

„Nevedela som, čo robiť. Bola to paľba. Zo začiatku som skúsila, ale potom sa mi tam nechcelo stáť. Chodili mi po rozume všelijaké myšlienky, aj to, či by Serena nemala ísť hrať medzi mužov,“ vravela nám po konferencii.

Krajanka Kuznecovová tak ako v Sydney opäť útokom prevalcovala v závere Wozniacku a ukazuje sa, že bývalá svetová jednotka už dnes nevystačí s obranným tenisom na aktívnu a silovú hru najlepších. Kuznecovová vyzve Azarenkovú a zatiaľ nad ňou vedie 4:3 na zápasy.

Maruščák postupuje

Slovenský junior Matej Maruščák, nenasadený vo dvojhre, pokračuje v skvelých výkonoch, postúpil už do osemfinále a našiel v Melbourne nečakane silnú a najmä hlasnú skupinu domácich fanúšikov.

V pondelok však vypadla Vajdova dcéra Natália v 2. kole juniorskej dvojhry i Daniela Hantuchová s Talianom Fogninim v 2. kole miešanej štvorhry.

Súvisiace články