Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Kessel si už v príprave pre trest nezahrá

(Autor: SITA/AP)
SITA|25. sep 2013 o 09:16

Maple Leafs čakajú ešte tri duely pred ostrým štartom ročníka.

TORONTO. Kanonier hokejového Toronta Phil Kessel už v príprave pred novou sezónou NHL nenastúpi, bude však môcť hrať v úvode základnej časti. Disciplinárna komisia ligy ho za pokus o zranenie Johna Scotta sekaním potrestala zastavením činnosti vo zvyšku prípravného obdobia.

Na budúci utorok proti Montrealu v prvom súboji základnej časti NHL už Kessel nastúpi. Keďže dostal dištanc len na predsezónne obdobie, z platu sa mu neodráta žiadna suma za neodohrané zápasy.

"Bude počas trestu oveľa tvrdšie trénovať, keďže nemôže hrať. Možno je to pred začiatkom ročníka výhoda," povedal tréner Maple Leafs Randy Carlyle. Výšku trestu pre Kessela ovplyvnilo, že Scotta nezranil a navyše doteraz mal čistý register. Incident sa stal počas nedeľňajšieho zápasu medzi Torontom a Buffalom.

Po bitke domáceho Jamieho Devana s Coreym Troppom si Kessel a Scott vymenili pár slov a chceli sa pustiť do seba. Kým hráč Buffala sa chcel biť, útočník Toronta sa ho snažil trafiť hokejkou. Po Scottovi sa vrhli ochrancovia domácej hviezdy a začala sa hromadná bitka, do ktorej sa zapojili aj brankári.

Zo striedačky sa na ľad vydal biť aj David Clarkson, za čo inkasoval desaťzápasový dištanc v úvode základnej časti NHL. Vedenie Toronta sa proti tomuto trestu neodvolá.

Súvisiace články