Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Kapitán Vancouveru Markus Näslund: Bertuzziho incident nás položil

Sportnet|28. apr 2004 o 00:00

VANCOUVER - Kapitán Vancouveru Canucks Markus Näslund hovorí, že posledné týždne boli pre mužstvo veľmi náročné. Kolektív bol pod tlakom. Hráčov najviac trápili "vonkajšie vplyvy". Týždeň po vypadnutí z play off hovorí, že útok spoluhráča Todda Bertuzziho

na útočníka Colorada Steva Moora a záujem médií narúšal koncentráciu hráčov na hokej. "Spýtajte sa kohokoľvek v šatni, každý vám potvrdí, že takúto sezónu neočakával. Viac sa nás dotýkali vonkajšie vplyvy," cituje Näslunda agentúra Canadian Press. "To nás položilo." Näslund hovorí, že Bertuzzi cíti zodpovednosť za neúspech mužstva.

Bertuzzi v zápase 8. marca surovo napadol Steva Moora. Silným úderom do zátylku ho zvalil na ľad. Moore utrpel ťažký otras mozgu, fraktúru dvoch krčných stavcov a pomliaždeniny v oblasti tváre a krku. Moore sa zo zranení zotavuje, lekári mu však stále nevedia povedať, či ešte niekedy bude hrať hokej.

Vedenie ligy Bertuzziho suspendovalo do konca sezóny a na všetky zápasy play off. Vedenie NHL pred začiatkom ďalšej sezóny znova prehodnotí tento prípad a rozhodne, či umožní Kanaďanovi opäť hrať hokej. Prípad vyšetruje aj polícia. Bertuzzi môže čeliť obvineniam z ublíženia na zdraví.

Súvisiace články