Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Kapitán Šesták o Gibraltáre: Sú to jedny z najťažších zápasov

Lavička Gibraltáru sa po remíze tešila. (Autor: TASR)
Sportnet|20. nov 2013 o 09:27

Stanislavovi Šestákovi nevyšla premiéra s kapitánskou páskou, Slovensko nedokázalo skórovať proti Gibraltáru.

FARO. Slovenská futbalová reprezentácia zakončila kalendárny rok 2013 trpkou bezgólovou remízou s Gibraltárom. Na štadióne v portugalskej provincii Algarve sa hral prakticky zápas na jednu bránku. Slováci na ihrisku dominovali, ale iba po šestnástku.

Bližšie k súperovej bránke im už chýbal väčší dôraz, dravosť i pokoj na kopačkách. Súpera nedokázali zaskočiť nejakou peknou kombinačnou akciou. Všetky sa končili na zhustenom obrannom vale či u pripraveného brankára Jordana Pereza.

Kapitánska premiéra

"Už pred zápasom bolo jasné, že budú zatiahnutí a my budeme hrať do plných. Mali sme dostatok centrov i pokusov, ale chýbala nám väčšia dravosť v šestnástke. Nemôžeme byť spokojní s výkonom, bolo to miestami dosť statické, a preto sme sa ťažko dostávali do väčších šancí," hodnotil duel Erik Jendrišek.

Slováci boli oveľa častejšie pri lopte, Gibraltár sa len sporadicky dostával do útoku. Slovenskí útočníci sa nedokázali presadiť, nájsť si priestor v zhustenej obrane súpera, ktorý mal v istých chvíľach vo vlastnej šestnástke aj deväť hráčov.

"Potrebovali sme väčší pohyb a agresivitu v šestnástke. Viac sme mali hrať do strán, trochu rozpohybovať defenzívu súpera. Som sklamaný, mali sme dať aspoň gól," tvrdil útočník David Depetris.

Prvýkrát v reprezentácii nastúpil od prvej minúty s kapitánskou páskou na drese Stanislav Šesták. Stredopoliar tureckého Bursasporu začal v utorok šiestu desiatku reprezentačných štartov.

"Som rád, že som mal kapitánsku pásku a dostal dôveru od trénera. Bohužiaľ, neodplatil som sa za ňu výhrou. Hrali sme 0:0, čo nie je pre nás dobrý výsledok. Videli sme po zápase, čo remíza znamenala pre súpera. Gibraltár nebude fackovací panák ako iné menšie krajiny. Tieto zápasy sú jedny z najťažších: stále sme išli do plných a nemohli sme sa dostať do šance, lebo oni stáli desiati v šestnástke a nebol tam žiaden priestor," uviedol 31-ročný futbalista.

Kozák: Veľké sklamanie

Po výhre v Poľsku minulý piatok, kde Slovensko v najsilnejšom zložení pokorilo domácich 2:0, tak prišlo veľké sklamanie, ktorým sa netajil v pozápasovom hodnotení ani tréner Kozák:

"Pred štyrmi dňami sme sa tešili z víťazstva v Poľsku po veľmi dobrom výkone. Futbal má však aj druhú stránku, o štyri dni je tu pre mňa veľké sklamanie. Nakoľko sme nedokázali vyhrať u súpera, ktorý hral prvý medzištátny zápas. Chýbala nám kvalita proti zhustenej obrane a v zhustenom priestore sme nedokázali dobre kombinovať. Chýbali tam individuality, ktoré dokážu hrať jeden na jedného. Hoci snaha bola, výsledok bol taký aký bol a to je pre mňa veľké sklamanie."

Nehrali odvážnejšie

Už prvý polčas naznačil, aký scenár bude mať zápas. Výber Gibraltáru, za ktorý hrajú aj poloprofesionáli či čistí amatéri, sa zakopal na vlastnej polovici ihriska. A hosťom chýbala kreativita, aby obranný múr Gibraltáru rozobrali na tehličky. Kozák vydal do druhého polčasu jasné pokyny, na hanbu jeho hráčov ich však tí nedokázali realizovať.

"Povedal som im, že jednoznačne musia hrať jeden na jedného odvážnejšie a s väčšou vervou ísť do súbojov, vnikať do šestnástky aj za cenu stretu a to neboli ochotní robiť. Z našej strany to bol peší futbal a taký vedie k tomu, že sa ťažko presadzuje proti tejto obrane."

Súvisiace články