Kamzíci v trojkráľovom kole nezaváhali, Martin rozdrvili

(Autor: ilustračné - TASR/Radovan Stoklasa)
Sportnet|6. jan 2016 o 19:56

Hokejisti HK Poprad v domácom stretnutí zvíťazili nad hráčmi MHC Martin presvedčivo 5:1.

Hokejisti HK Poprad uspeli v trojkráľovom 36. kole najvyššej slovenskej súťaže, v stredajšom domácom stretnutí zvíťazili nad hráčmi MHC Martin presvedčivo 5:1.

POPRAD. Po dvoch domácich nezdaroch v závere kalendárneho roka v súbojoch s Košicami (2:3 po predĺžení) a Banskou Bystricou (1:4) nenechali Popradčania pred vlastnými fanúšikmi nič na náhodu a od úvodu na ľade dominovali.

Priebeh stretnutia

Zápas v Poprade nazastihol martinského brankára Dzubinu v reprezentačnej forme. V polovici 3. minúty ho doslova na hruškách nachytal ľahkou strelou Štefan Fabian a v bránke ho vymenil Gibl.

Hostí gól vyburcoval k útočnej aktivite, ale bez gólového efektu. Najbližšie k zásahu bol Surovka, ale puk skackajúci po bránkovej čiare neupratal do siete.

Keď hostia nevyužili dve presilovky za sebou, prišiel trest. Nenápadnú akciu Paločka s Dindom dokončil nestarnúci Arne Kroták, pre ktorého to bol už 499. zásah v jeho kariére.

Druhá tretina bola na šance vyrovnaná. Najprv po Bartečkovej strele hasil v bránkovisku Matejka, na druhej strane zachraňoval po zakončení hosťujúceho kapitána Vargu Šterbák.

Poprad sa bez Suchého, Malinu a Paukovčeka v zostave gólovo presadil i v prostrednom dejstve. Šesťnásť sekúnd pred druhým odchodom do šatní sa strelou pomedzi Giblove betóny prezentoval Koyš, ktorý je pod Tatrami na hosťovaní z Trenčína.

Tretia tretina opäť gólovo patrila domácim. V presilovej hre po nahodení Heizera prepadol puk k osamotenému Paločkovi a ten už mal ľahkú úlohu - 4:0.

Martinčania reagovali v 48. minúte oddychovým časom, ale ten im zvrat nepriniesol. Už o minútu nato sa po krásnom blafáku radoval Rusnák a na štadióne prepukli oslavy.

Čestný úspech Martina zaznamenal štyri minúty pred koncom zápasu Tibor Varga.

Povedali po zápase

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: "Okrem niektorých momentov v druhej tretine, sme zápas mali pod kontrolou. Dali sme päť gólov, tri z nich boli ukážkové, diváci si prišli na svoje. Bolo to perfektné, hráčov musím pochváliť."

Ivan Dornič, tréner Martina: "Dnes ani nemám čo hodnotiť. Dovolím si tvrdiť, že sme podali najhorší výkon v tejto sezóne. Ako som bol niekedy na svojich chlapcov hrdý, tak dnes sme sa aj s kolegom hanbili. Budeme musieť pristúpiť k odchodom. Zároveň sa poobzeráme po voľných hráčoch, ktorí by vytvorili v kabíne konkurenciu."

Štatistika

HK Poprad - MHC Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 3. Fabian (Koyš, Heizer), 18. Kroták (Dinda, Paločko), 40. Koyš (Heizer, Kasík), 48. Paločko (Heizer, Kroták), 50. Rusnák (Kroták, Paločko) - 56. Tibor Varga.

Rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1496 divákov

Zostavy:

Poprad: Kostúr - Dinda, Briják, Š. Fabian, Gaborčík, Kasík, D. Šterbák - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, O. Rusnák, Kroták - Štrauch, Bajaruns, R. Rapáč - Števuliak, Achs

Martin: Dzubina (od 3. min Gibl) - L. Matejka, J. Tabaček, P. Bačik, T. Rusina, M. Dvořák, J. Dlouhý, Tomáš Varga, P. Trávníček - Surovka, Galamboš, Tibor Varga - F. Skladaný, Pokrivčák, D. Rzavský - Poliaček, Dírer, Uhrík - Róbert Varga, Jurášek, Rudzan

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

sita

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci v trojkráľovom kole nezaváhali, Martin rozdrvili