Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

K meninám si dal darček v podobe hetriku

Matúš Ivanko. Trojgólový sobranský strelec. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 24. sep 2013 o 22:00

Sobrančan Matúš Ivanko si ani nespomína, kedy naposledy trikrát rozvlnil sieť.SOBRANCE. V piatok a sobotu žili Sobrance tradičným jarmokom, ku ktorému neodmysliteľne patria aj burčiakové hody. Avšak neboli to jediné hody v meste, pretože na tamojšom futbalovom štadióne boli ďalšie – gólové.

Ale na tie si už sobranskí fanúšikovia asi aj zvykli, pretože v tejto sezóne rozhodne neboli prvé. Tentoraz si MFK zgustol na súperovi z Rudnian, ktorému pripravil desaťgólový debakel a zvíťazil 10:0 (5:0).

Gól po prvom dotyku

Sobrančanom to v tejto sezóne na domácom trávniku poriadne sype. V doterajších štyroch dueloch pred vlastnými divákmi nastrieľali už 31 gólov, čo dáva priemer takmer 8 gólov na zápas.

„Doma sa nám darí, ale zatiaľ sme hostili iba súperov z kategórie slabších, uvidíme ako to pôjde, keď príde nejaké silnejšie mužstvo,“ zostával stáť nohami na zemi stredopoliar MFK Matúš Ivanko, ktorý k jednoznačnému víťazstvu nad Rudňanmi prispel troma strelenými gólmi.

„A to som nastúpil až v závere prvého polčasu, no svoj prvý dotyk s loptou som premenil na prvý gól,“ hovoril M. Ivanko, ktorý však podľa oficiálneho zápisu strelil iba dva góly.

„Jeden rozhodcovia omylom pripísali Matvejovi Bobalovi,“ ozrejmil.

Keďže v sobotu bolo v kalendári Matúša, dal si tento michalovský odchovanec pekný darček k meninám v podobe hetriku.

„Ani si nespomínam, kedy som naposledy strelil tri góly v jednom zápase. To by som musel poriadne zalistovať v pamäti,“ usmieval sa.

Vonku im to nejde

Dvojciferný výsledok vo futbale (zvlášť v tom seniorskom) nie je častým javom, ale v prípade Sobraniec sa takýto rezultát nezrodil prvýkrát. V minulej sezóne v októbri desiatku „naložili“ aj Turni nad Bodvou, ktorú doma vyprášili 10:1.

„Už sme sa o tom aj bavili, že naši fanúšikovia sú na dvojciferné víťazstvá už aj zvyknutí,“ žartoval 25-ročný futbalista.

Pri pohľade na výsledky vonku však zverencom ukrajinského trénera Róberta Babiča až tak do smiechu nie je. U súperov sa im veľmi nedarí, z piatich súbojov získali iba tri body a zaknihovali až štyri prehry.

„Vonku hráme v kŕči, neviem prečo. Je to možno aj tým, že zostava sa stále obmieňa, prichádzajú noví hráči, ale aj preto, že k nám nie sú naklonení ani rozhodcovia. Kompetentní by s tým mali začať niečo robiť,“ tvrdil M. Ivanko.

MFK už v sobotu čaká derby na ihrisku Veľkých Kapušian. „Derby zápasy bývajú nevyspytateľné, ale do každého duelu ideme s cieľom vyhrať a inak to nebude ani teraz. Verím, že domácim pripravíme prvú prehru.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.