Juniorka Kužmová sa na US Open prebojovala už do semifinále

Mladá Kužmová vo finále neuspela.
Mladá Kužmová vo finále neuspela. (Autor: TASR)
Sportnet|9. sep 2016 o 21:25

Vlaňajšia deblová šampiónka z New Yorku si vo štvrťfinále poradila s Francúzkou Tessah Andrianjafitrimovou.

NEW YORK. Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala už do semifinále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Vlaňajšia deblová šampiónka z New Yorku si vo štvrťfinále ako nasadená trinástka poradila s Francúzkou Tessah Andrianjafitrimovou 7:5, 6:4.

"Som rada, že som zvládla ten zápas, lebo počas neho bolo v New Yorku extrémne teplo a necítila som sa veľmi dobre od druhého setu. Takže sa snažím dať dokopy, aby som bola na semifinále fit,“ povedala Kužmová pre www.starsforstars.eu.

Kužmová vyrovnala svoje singlové grandslamové maximum z vlaňajšieho Wimbledonu, kde postúpila medzi elitné kvarteto z kvalifikácie.

Talentovanej Slovenke vyšiel úvod zápasu proti nenasadenej francúzskej hráčke a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Andrianjafitrimová v ďalších minútach otočila na 5:3, no záver setu patril Kužmovej.

O osude druhého dejstva rozhodol brejk v desiatom geme.