Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Juniori Prešova sa nezľakli Oravy

Nedal. Lukáš Hruška (úplne vľavo) mal dve veľké možnosti, ale gólovo vyšiel naprázdno. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 7. aug 2013 o 00:00

Solídne vstúpili do nového súťažného treťoligového ročníka futbalisti rezervy Tatrana Prešov.

Solídne vstúpili do nového súťažného treťoligového ročníka futbalisti rezervy Tatrana Prešov, ktorí v otváracom kole remizovali na ihrisku Dolného Kubína (1:1). Zverenci trénera Stanislava Vargu napriek tomu, že v lete absolvovali iba jeden oficiálny prípravný zápas, pôsobili dokonca futbalovejším a ucelenejším dojmom než domáci. Tí možno čakali ľahkú robotu s mladíkmi z východu a tak boli za nerozhodného stavu dosť aj nervózni.

PREŠOV. Dokonca si v závere fyzicky „vyskočili“ na hostí, keď im už poriadne tiekli nervy a mohli byť radi, že neinkasovali červenú kartu za náznaky bitky.

Celok z Oravy, ktorý vypadol v minulom ročníku z druhej najvyššej súťaže, mohol v konečnom dôsledku ďakovať pohotovým zákrokom brankára Trabalíka, že inkasoval iba jeden gól. T

en sa vyznamenal hlavne pri sólových nájazdoch Lukáša Hrušku v prvej a poslednej minúte.

„Zakaždým ma domáci gólman vychytal, vykryl voľný priestor. Mal som proste pri zakončení smolu, vystihol mi zakaždým môj úmysel. Verím však, že keby sa podobná situácia vyskytla aj do tretice, už by som si s ňou poradil,“ komentoval svoje nevydarené pokusy 21-ročný hráč v zeleno–bielom drese.

Lukáš pripomenul, že na Oravu hostia cestovali s istou dávkou rešpektu, ale zdravé sebavedomie dvíhal práve kouč.

„Prízvukoval nám, že máme hrať tak, aby sme vyhrali.“ Hoci slnko pálilo ostošesť a ťažko sa behalo i dýchalo, predsa juniori Tatrana pôsobili aktívnym dojmom.

Hrať tak, aby zaujal

Pomohol im aj dobrý úvod, keď v 9. minúte predviedol výbornú kopaciu techniku Biatt a z priameho kopu azda z 20 metrov trafil nechytateľne presne k žrdi.

Škoda, že vedenie si hostia udržali iba štvrťhodinu, potom prišlo vyrovnanie, keď súper po rohovom kope a následnej skrumáži so šťastím skóroval.

„Ani to nás nezlomilo, lebo sme boli pohyblivejší a kombinačnejší, domáci zväčša len nakopávali loptu dopredu. Zjavne sme Dolný Kubín zaskočili svojím herným prejavom.“

Béčko malo ešte zo tri možnosti, kým hostitelia pohrozili iba jednou hlavičkou, ktorá skončila tesne vedľa. Silu Prešova vystužila prítomnosť niektorých hráčov zaradených na súpisku áčka (okrem Hrušku sa prezentovali i Šafranko, Ivanko- Macej, Luberda a Papp).

Pre členov širšieho kádra prvého tímu sú práve treťoligové duely vhodné na získanie fazóny.

Aj Lukáš Hruška stále čaká na svoj tohtosezónny debut v II. lige, preto si pôsobenie v rezerve mieni vychutnávať.

„Makám v príprave, aby som sa uplatnil. Musím sa uchytiť čím skôr v béčku, hrať tak, aby som zaujal. Predtým som bol často v radoch rezervy a viem, že pre hráčov, čo nehrajú pravidelne v áčku, je to veľmi dobrá možnosť nestratiť formu. Preto je dobré, že v novom ročníku pokračuje aj béčko.“


Súvisiace články