Jubilejný Ťahanovský lesný beh bol jasnou záležitosťou Lonského

Pretekári tesne pred štartom jubilejného ročníka Ťahanovského lesného behu.
Pretekári tesne pred štartom jubilejného ročníka Ťahanovského lesného behu. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|31. okt 2019 o 14:51

Bežec z Krompách triumfoval pred dvojicou Košičanov.

KOŠICE. Už štvrťstoročie organizujú orientační bežci z troch košických klubov Union, ATU a Metropol Ťahanovský lesný beh pod záštitou mestskej časti košického sídliska Ťahanovce.

Poslednú októbrovú nedeľu usporiadali za slnečného počasia jubilejný 25. ročník pretekov na troch okruhoch rôznej dĺžky po lesných chodníkoch v ťahanovskom lesoparku v pätnástich vekových kategóriách.

Najlepšou medzi ženami Prešovčanka Štofková

V hlavnej kategórii mužov na 4 km dlhej trati vedúcej dvomi lesnými okruhmi dominoval s výrazným náskokom Martin Lonský z Krompách za 15:18,9 min.

Druhý dobehol Štefan Nitkulinec (Active Life Košice) za 16:11,7 min. a tretie miesto obsadil Milan Fabrici (TJ Obalservis Košice) za 16:25,6 min.

Na rovnakej trati medzi ženami zvíťazila Zuzana Štofková (Maras team Prešov) za 21:28,1 min. pred Valériou Marko (KOB ATU Košice) a tretia finišovala Mária Kováčová (KOB Metropol Košice).

V žiackych a dorasteneckých kategóriách prvenstvá dosiahli: 600 m trať: M-10: Michal Marko (ZŠ Hroncova KE), W-10: Patrícia Pčolová (ZŠ Belehradská KE), 1,4 km: M-12: Martin Marko (ZŠ Bruselská KE), W-14: Terézia Stanová (Evanj. gymn. J.A.K. KE), 2,6 km: M-18: Milan Fabrici (TJ Obalservis Košice), W-18: Sofia Sekaninová (KOB Metropol Košice).

Domov»Sportnet na východe»Jubilejný Ťahanovský lesný beh bol jasnou záležitosťou Lonského