Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jedenástku III. ligy spoznáme tento piatok

Sportnet|Publikované 15. jún 2009 o 22:00

S blížiacim sa záverom sezóny klope na dvere aj ďalší ročník populárnej ankety v našom regióne, ktorou je Jedenástka VsFZ III. ligy. V posledných dvoch ročníkoch prešla anketa kozmetickými zmenami, keď v nej majú hlavné slovo iba tréneri treťoligových muž

stiev, ktorí vyberajú najlepších hráčov na jednotlivé posty. Ďalšou zmenou je, že samotné vyhlásenie už nie je na konci roka, ale hneď po skončení aktuálneho ročníka.

MICHALOVCE. Ten sa míľovými krokmi blíži do cieľovej rovinky a posledné kolo je na programe počas najbližšieho víkendu. Ešte predtým sa však uskutoční slávnostné vyhodnotenie Jedenástky VsFZ III. ligy za sezónu 2008/09.

V Zemplíne dekorujú najlepších

Stala sa už pevnou súčasťou najvyššej regionálnej súťaže. V prvých troch ročníkoch našla svoj domovský stánok v srdci Šariša. V ďalších už precestovala oba regióny a v dvanástom zavíta do Michaloviec. V piatok podvečer budú priestory hotela Stadio v Michalovciach patriť najlepším hráčom nášho regiónu, ktorým dali svoje hlasy treťoligoví tréneri. Ako sme sa dozvedeli, práve tu mala Jedenástka VsFZ zapustiť hlbšie korene a usporiadatelia by radi nadviazali na organizovanie Zlatej píšťalky, ktorá sa niekoľko rokov konala v Trebišove. "Snažili sme sa nájsť čo najlepší kľúč pre túto anketu, ktorá podľa vzoru veľkých je významnou športovo-spoločenskou akciou na východnom Slovensku. Všetci zainteresovaní sme sa teda zhodli na tom, že nový model je spravodlivejší. Predtým totiž vypadli z hry futbalisti, čo počas jarnej sezóny excelovali, ale postupom do vyššej súťaže zmizli zo scény, lebo sa ocitli úplne v iných hracích podmienkach a nastupovali proti iným súperom. V danej chvíli sa v tejto ankete predstavia hráči, ktorí odohrali celú sezónu a nie iba polovičku," povedal predseda VsFZ Jozef Kriš. Ako sme už neraz počuli od hráčov, táto anketa je pre viacerých vrcholom ich snaženia, na druhej strane sú aj prípady, keď práve ocenenie v nej katapultovalo hráčov do vyšších súťaží.

Výber sa výrazne zúžil

Pri pohľade do histórie sa každoročne na hlasovacích lístkoch predstavilo množstvo hráčov, ale z roka na rok sa tento počet znižuje. Vlani ich bolo 57 a teraz iba 33, čo len potvrdzuje, že tréneri veľmi pozorne sledovali hráčov a vybrali skutočne tých najlepších z najlepších, čo hrávali v tretej lige v tomto ročníku. Iste nič nepokazíme, ak prezradíme, že medzi 33 kandidátmi má najviac hráčov Moldava - deviatich, ďalej Bardejov šiestich a Lokomotíva Košice piatich, po troch Spišské Podhradie, Stropkov a Nižný Hrušov, dvoch Giraltovce a po jednom futbalistovi Vysoké Tatry a Barca. Z nich vzišla nová Jedenástka ročníka, ktorú spoznáme v piatok o 17.30 h v Michalovciach. Na záver dodajme, že o dobrú náladu sa bude starať skupina Drišľak, ktorá svojho čas zabávala aj najlepších rozhodcov v Trebišove.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.