Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Janus odkazuje svidníckym volejbalistom: Hlavy hore!

Sportnet|Publikované 15. feb 2013 o 00:00

Svidník a Humenné sa stretnú v sobotu. Volejbalistom Slávie poslal povzbudzujúci odkaz aj brankár hokejového Slovana Jaroslav Janus.

Svidník a Humenné sa stretnú po tretíkrát v krátkom čase v sobotu pod Duklou. Volejbalistom Slávie poslal povzbudzujúci odkaz aj brankár hokejového Slovana Jaroslav Janus.

SVIDNÍK. Legend Watches Slávia Svidník a ŠK Chcemes Humenné sa v priebehu jedného mesiaca stretnú po tretíkrát.

Ich bilancia v tomto roku je vyrovnaná, keď v prvom nadstavbovom kole vyhral víťaz základnej časti, ale v semifinále Slovenského pohára sa viac darilo majstrovi.

Práve druhý vzájomný duel týchto súperov bol špecifickým pre libera Svidníčanov Pavla Barlíka, ktorý na súťažné stretnutie nastúpil po dvojtýždennej pauze zavinenej dopravnou nehodou. J

eho návrat si nenechal vtedy ujsť ani slovenský reprezentant a brankár HC Slovan Bratislava Jaroslav Janus. V hale si sadol medzi fanúšikov Slávie a športové sympatie kamarátovi vyjadril tým, že na sebe mal oblečený dres P. Barlíka.

Obidvaja športovci sa spoznali na volejbalových akciách ešte v čase, keď jeden z našich najväčších brankárskych talentov pôsobil v juniorských súťažiach v USA.

Po návrate do dresu nováčika KHL sú v pravidelnom kontakte a keďže Slovan hostil Lev Praha až v nedeľu, prišiel J. Janus povzbudiť priateľa osobne.

„Jaro mi už skôr sľúbil, že keď budeme hrať v Bratislave a bude mať voľno, príde sa pozrieť. Naposledy sme sa stretli po zápase s Ovečkinovým Dinamom Moskva, na ktorý ma pozval a svoj dres mi potom poslal po jeho otcovi. Priznám sa, tým, že príde na naše stretnutie v mojom drese ma prekvapil,“ smial sa libero Legend Watches Slávia Svidník Pavol Barlík.

27-ročný hráč Svidníka priznal, že hoci skúšal hrať aj hokej, v kariére sa rozhodol pokračovať vo volejbale.

„Hokej mám rád a pokiaľ mi to povinnosti dovolia, nenechám si ujsť priamy prenos. Dokonca som si špeciálne kvôli zápasom Slovana zabezpečil program, kde vysielajú KHL. Doma si s manželkou oblečieme dresy a fandíme. Po semifinálovom zápase s Humenným prišiel za mnou Jaro k palubovke a hneď ma povzbudzoval. Okamžite mi zdôrazňoval, že k športu patria aj prehry, ktorým sa nevyhne nikto, no čaká nás extraliga, preto by sme mali mať hlavy hore a doviesť dobre rozbehnutú sezónu do úspešného konca,“ tlmočil kamarátov odkaz P. Barlík.

Pohárová odveta

Tretí súboj Svidníka a Humenného napovie veľa o konečnom postavení mužstiev v play–off. Slávia sa netají cieľom skončiť do druhého miesta, čo jej velí v sobotu vyhrať.

Hoci zverenci trénera Jaroslava Vlka posledné dva zápasy prehrali, pretože minulý víkend doma nestačili na Volley Team UNICEF, v kabíne vládne zdravé odhodlanie vrátiť sa na víťaznú vlnu.

„S Volley Teamom sme dali do hry všetko a prvé tri sety boli vyrovnané. Zlom prišiel až vo štvrtom, kedy súper bodoval zo všetkého, na čo siahol s tým, že my sme nedokázali v tej chvíli nájsť na jeho pohodu účinnú protizbraň. V sobotu nás čaká Humenné, ktorému chceme vrátiť semifinálovú prehru. Na taktickej porade sme si náš posledný vzájomný duel rozobrali a poučili sme sa z neho. Verím, že nám opäť pomôžu aj výborní diváci vo Svidníku, ktorí sú naším siedmym hráčom a ich podpora je pre nás dôležitá,“ zdôraznil P. Barlík.

Súvisiace články