Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Jankovič: Do Rigy ideme vyhrať všetky tri zápasy

Anna Jurčenková (vľavo). Jej centimetre budú v Rige chýbať. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 21. sep 2016 o 22:00

Basketbalistky Good Angels Košice čaká prvá súťažná previerka v novej sezóne.

KOŠICE. asketbalistky Good Angels Košice čaká už zajtra prvá súťažná previerka v novej sezóne.

Zverenky trénera Petra Jankoviča cestujú do lotyšskej Rigy, kde sa v rámci Východoeurópskej ligy stretnú postupne s tímami Avangard Kyjev, Tsmoki Minsk a Kibirkštis Vilnius.

Žlto-modrým s určitosťou nepomôže Anna Jurčenková, ktorá si zranila členok na turnaji v Poľsku.

Prvým súperom, ktorý preverí košické basketbalistky bude ukrajinský celok Avangard Kyjev.

„Dúfam, že do turnaja vstúpime víťazstvom. Podľa informácii, ktoré máme, by to mal byť hrateľný súper. Pôjdeme tam však bez Anky Jurčenkovej, čo je pre nás veľká strata, ale myslím si, že budeme sa ju snažiť všetky nahradiť a budeme úspešné,“ povedala Dominika Baburová.

Košičanky budú v novej súťaži, ktorá funguje druhý rok, jedným z favoritov. Viaceré družstvá budú vzhľadom na svoje menej známe kádre patriť k nevyspytateľným súperom.

„Ideme do jednej veľkej neznámej. Ešte ani poriadne nevieme zloženie jednotlivých tímov a netušíme aká bude kvalita celej súťaže. Rozhodne ideme s tým, že chceme vyhrať všetky tri zápasy, aby sme mohli byť po prvom turnaji spokojní,“ povedal košický tréner Peter Jankovič.

Čakajú posilu z WNBA

Meno americkej posily by malo byť známe v najbližších dňoch, no v Rige sa ešte budú musieť bez nej zaobísť.

„K tímu sa pripojí zrejme koncom mesiaca, takže na ňu musíme počkať. Zatiaľ ťažko povedať, nakoľko pre nás bude posilou, pretože ešte sme ju poriadne nevideli. Pevne verím, že keď prichádza hráčka z WNBA, mala by byť pre tím posilou,“ skonštatoval Jankovič.

Košické basketbalistky si s veľkou pravdepodobnosťou nájdu v Rige čas aj na prehliadku mesta.

„Čas by sme si mohli určite nájsť, pretože turnaj končíme v nedeľu okolo obeda a naspäť letíme až v pondelok večer, takže budeme mať asi deň a pol aby sme si pozreli mesto. Určite donesieme aj našim blízkym nejaké suveníry,“ uviedla Baburová.

Dávajú si dlhodobé ciele

Po predsezónnej príprave už Košičanky vedia, kde majú ešte rezervy, na ktorých je nutné popracovať.

„Ešte stále sa navzájom spoznávame. Aj ja som prišla ako nová hráčka, takže musíme sa najskôr spoznať a ešte sa aj na palubovke občas hľadáme. Ukazuje sa to najmä v obrane a stále sa učíme aj nové systémy hry. Musíme sa do toho dostať, aby sme to mali vžité a aby to z nás išlo prirodzene,“ skonštatovala Baburová.

Tréner žlto-modrých hodnotí prípravu pozitívne.

„Dievčatá odtrénovali to, čo mali a myslím si, že aj prípravné zápasy sme zvládli, až na jeden prípad. Zatiaľ vládne spokojnosť, hoci je len začiatok sezóny. Rozhodne sa nechceme uspokojiť s tým čo máme, ale budeme aj naďalej pracovať a dávať si dlhodobejšie ciele,“ povedal Jankovič.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.