Janíčková bola strieborná v 3. kole svetového pohára v cyklotriale

Tatiana Janíčková fotila aj pre magazín SME Ženy.
Tatiana Janíčková fotila aj pre magazín SME Ženy. (Autor: Petra Bošanská)
TASR|24. aug 2014 o 09:51

Za víťaznou Austrálčankou Janine Jungsfelovou v 3. kole Svetového pohára trial UCI sa umiestnila Slovenka Tatiana Janíčková.

MÉRIBEL. Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila v 3. kole Svetového pohára trial UCI vo francúzskom Méribel druhú pozíciu za víťaznou Austrálčankou Janine Jungsfelovou. Vrátila sa však na čelo priebežného poradia SP, informoval TASR Štefan Pčola, prezident Slovenskej cyklotrialovej únie (SCÚ).

Ďalšia Slovenka Kristína Sýkorová obsadila piate miesto. V kategórii muži Elite 20 malo Slovensko dvojnásobné zastúpenie.

Ján Kočiš predviedol v kvalifikačnej jazde výborný výkon, keď kvalifikáciu vyhral, ale v semifinále po drobných zaváhaniach na jednoduchých úsekoch nachytal trestné body, ktoré ho odsunuli na nepostupové 9. miesto, tesne za postupovú osmičku. Martin Behro nepostúpil z kvalifikácie a obsadil celkove 30. miesto.

V kategórii muži Elite 26 Michal Špalko nepostúpil z kvalifikačných jázd a obsadil 35. miesto.

Domov»Cyklistika»Janíčková bola strieborná v 3. kole svetového pohára v cyklotriale