Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

J. Vlk: Od prvých lôpt sme hrali odvážne

Volejbalisti Svidníka zvíťazili. V boji o tretie miesto tentoraz zabrali. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 18. apr 2013 o 22:00

V druhom stretnutí o 3. miesto už hráči Legend Watches Slávia Svidník prekvapenie nepripustili.

V Myjave zvíťazili 3:0 a stav série vyrovnali na 1:1.

SVIDNÍK. Po prvom zápase o 3. miesto priznal tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk, že jeho zverencom to proti Spartaku VKP Myjava jednoducho nešlo. Hoci hráčom motivácia a odhodlanie nechýbali, hostia zvíťazili 3:1 a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

Keďže odveta bola na programe v stredu, Svidníčanom neostávalo veľa priestoru na mobilizáciu, no vystúpenie na Myjave zvládli. Prvý set získali pomerom 25:22 a dobre mali rozohrané aj druhé dejstvo, v ktorom viedli 20:15. Súper však zbrane nezložil a postupne odvrátil tri setbaly.

Spartak mal následne výhodu dvoch vlastných setbalov, ale ani jeden premeniť nedokázal. Po viacerých dramatických výmenách nakoniec získal druhý set 29:27 Svidník.

Tretí set bol mimoriadne vyrovnaný, pretože prvýkrát viedlo jedno z mužstiev – domáci o dva body až pri druhom technickom time 16:14. Myjava si síce vybudovala trojbodový náskok, ale Slávia pri podaní Ľ. Macka otočila na 19:18. Prvý mečbal mali hostia za stavu 24:22 a hoci Myjavčania ešte uhrali jednu loptu, na viac nedosiahli.

„Oproti domácemu zápasu sa obraz hry podstatne zmenil. Do stretnutia sme išli s tým, že sériu vyrovnáme a od začiatku sme Myjavu zaskočili bojovnosťou. Od prvých lôpt sme hrali odvážne a hoci sa súper nechcel vzdať, pomohol nám chybami, ktoré vo Svidníku nerobil, čo nám sťažovalo situáciu. Veľmi dobre sme postrážili kľúčových hráčov, keď sme párkrát zablokovali najmä Reháka, čím zneistel a tým pádom začal robiť chyby. Dosť sme si teda pomohli na sieti a koncentrovaným výkonom sme dokráčali k víťazstvu,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

Mentálna sila

Po prvom vystúpení pred vlastnými fanúšikmi zavládlo vo Svidníku sklamanie. Hladká prehra nepridáva na pohode žiadnemu mužstvu, ale zverenci J. Vlka v tomto prípade ukázali mentálnu odolnosť a potvrdili úlohu papierového favorita.

„V Myjave sme mali aj kúsok šťastia, ale treba povedať, že chlapci o neho bojovali. Dobre sme odprihrávali, preto sme neútočili do plných a naši smečiari to mali trošku jednoduchšie. Vo Svidníku nás súper tlačil servisom a výborne bránil. V stredu sa to otočilo a našou hrou sme domácich k chybám nútili my,“ dodal J. Vlk.

Vyrovnané – 1:1

Pokiaľ by Myjava vyhrala aj doma, vo Svidníku by mala prvý mečbal. Za stavu 1:1 začínajú obidva tímy opäť od začiatku s tým, že v sobotu už Slávia prekvapenie pripustiť nechce.

„Ťažko mi je povedať, ako bude vyzerať ďalší zápas, ale dokázali sme si, ako treba na Myjavu zahrať, len to musíme podložiť dobrým výkonom. Nemôžeme čakať na to, čo bude robiť súper, sami musíme hrať! V stredu bolo mužstvo naladené na víťazstvo a túžbu vyhrať naplnilo. Toto je cesta, ktorou chceme kráčať aj doma,“ zdôraznil J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.