Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Iuventa v Poľsku skončila druhá, zajtra cestuje do Maďarska

Turnaj v Poľsku jej vyšiel. A. Zykovovú vyhlásili za najlepšiu brankárku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 17. dec 2014 o 00:00

V Nowom Saczi boli nad jej sily iba domáce, v Debrecíne ju čakajú ďalšie tri duely.MICHALOVCE. Omladený celok majstrovskej Iuventy Michalovce si na turnaji v poľskom Nowom Saczi vybojoval striebornú pozíciu.

Hádzanárky z metropoly Zemplína u našich severných susedov dosiahli bilanciu dve víťazstvá a jednu prehru. Na pohár Ziemi Sadieckej síce družstvo nesiahlo, ale jeho tréner František Urban hodnotil turnaj kladne.

Spokojnosť s obranou

Do Noweho Saczu necestovala výprava Iuventy s veľkými očakávaniami, keďže sa tam predstavila s omladeným kádrom s viacerými dorastenkami a bez reprezentačných opôr.

Na úvod si slovenský šampión poradil s Užhorodom 41:33 (22:13), následne zdolal aj s ďalšieho ukrajinského zástupcu Galičanku Ľvov 25:24 (12:13) a nakoniec v súboji o prvenstvo nestačil na domácu Olimpiu-Beskyd Nowy Sacz, ktorej podľahol 27:28 (13:19).

„Zápasy s Užhorodom a Ľvovom mali veľmi dobrú úroveň. V poslednom stretnutí nastúpili od začiatku hráčky z dorastu, ktoré doplnili Bačíková a brankárka Krebsová. Nezachytili sme začiatok, keď sme prehrávali už 1:7, ale po prestriedaní sa to potom zlepšilo. Po prestávke sme museli doťahovať manko, čo bola dobrá príprava, keďže takéto duely nás môžu čakať aj v lige. Celkovo turnaj hodnotím dobre, splnil účel, keďže si zahrali všetky hráčky. Maximálne spokojný som bol s obranou,“ povedal F. Urban.

Skvelá Zykovová

Zo ženského tímu zaujali výkonmi v Poľsku predovšetkým brankárka Anastasija Zykovová a univerzálka Patrícia Wollingerová.

„Zykovová sa stala najlepšou brankárkou turnaja, keď jej vyšiel hlavne zápas s Ľvovom, v ktorom mala vynikajúcu 60-percentnú úspešnosť zákrokov. Wollingerová takisto absolvovala dobrý turnaj a s 18 gólmi bola najlepšou strelkyňou družstva. V dobrom svetle sa po zranení predstavila aj Laura Geričová, priestor dostala hlavne v obrane. Z mladých hráčok dostávala najviac šancí Marianna Soročinová a nesklamala, a proti Nowemu Saczu zahrala výborne Denisa Lešková,“ uviedol F. Urban, ktorý v Poľsku zaskakoval za hlavného kouča Iuventy Borysa Petrovského, keďže ten bol s reprezentáciou Ukrajiny na európskom šampionáte.

Na turnaji v Debrecíne, kde sa žlto-modré predstavia zajtra a v piatok, však už rodák z Užhorodu chýbať nebude.

Prvý duel v Maďarsku odohrajú Michalovčanky zajtra proti Nowemu Saczu (16.45), druhý v piatok s Dunaújvárosom (9.30) a záverečný v rovnaký deň proti domácemu DVSC Debrecín (15.30).

Súvisiace články