Iuventa uspela v prvom finále so Šaľou

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|10. máj 2014 o 19:17

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali prvý zápas finálovej série so Šaľou o desať gólov.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 36:26 (17:10) - stav série 1:0

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce začali svoju finálovú púť za obhajobou prvenstva v národnom play-off o majstra SR úspešne.

Zverenky trénera Jána Packu zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase finále nad hráčkami HK Slovan Duslo Šaľa presvedčivo 36:26 (17:10) a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

Michalovčanky budú mať výhodu domáceho prostredia aj v nedeľňajšom druhom stretnutí, ktoré sa v Chemkostav aréne začne od 10.30 h.

Rozhodli v závere prvého polčasu

Prvý polčas priniesol v úvode vyrovnanú hru. Skóre duelu otvorila hosťujúca Trochtová, domáce však hneď otočili na 2:1.

Šalianska pivotka Trochtová poslala svoj tím v 14. min naposledy do vedenia (6:5), Iuventa odpovedala štvorgólovou šnúrou na 9:6 v 18. min.

Hostky sa vzápätí opäť dotiahli a ešte v 25. min mali len tesné manko (10:11).

Záver prvého dejstva však patril michalovskému družstvu, ktoré šesťkrát skórovalo a na prestávku išlo za priaznivého stavu 17:10.

Tobiašová po zmene strán zvýšila už na 18:10. Hostky potom v priebehu piatich minút znížili na 14:18, ale obrat sa nekonal.

Domáce nepustili vývoj duelu zo svojich rúk. Naopak, od svojho súpera sa ešte viac odpútali.

V závere už vyhrávali 11-gólovým rozdielom (36:25), hráčky Dusla potom už len skorigovali na konečných 26:36.

Hlasy po zápase

Ján Packa, tréner Iuventy Michalovce: "v prvých pätnástich minútach sa obe družstvá herne hľadali, bolo to z oboch strán nervózne. My sme potom zmenili obranu a aj v útoku sme začali hrať našu hru. V ďalšom priebehu sme už boli lepší ako Šalianky."

Rudolf Petrikovič, tréner Dusla Šaľa: "Zápas sme mali dobre rozbehnutý. Škoda, že sme na začiatku nepremenili tri výborné príležitosti. Škoda najmä posledných piatich minút v prvom polčase, v ktorých sme inkasovali šesť gólov. To v podstate rozhodlo. V druhom polčase sa dievčatá ešte snažili a hoci sme mohli uhrať aj lepší výsledok, v závere sme už viac šetrili sily na druhý zápas."

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 36:26 (17:10)

stav série 1:0

Michalovce: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžić, Holešová 1, Szollosiová, Kostelná, Rebičová 4, Habánková, Horňáková 4, Tobiašová 13/7, Wolingerová, Trehubová 11, Kovaličková 3

Šaľa: Grandtnerová, Haládiková, Krebs - Bujnochová 2, Trochtová 5, Blehová 1, Klučková 1, Bíziková 1, Kodajová 3/1, Pócsíková 1, Demajová 1, Tulipánová, Szarková 6/2, Súkenníková 5, Sláviková.

Rozhodovali: Sivák, Oťapka, vylúčené: 7/8, 7 m hody: 8/7 5/3, 900 divákov.