II. liga: Michalovce získali vonku bod, ale v tabuľke klesli

Sportnet|27. máj 2013 o 00:00

Bardejov zostal štvrtý po prehre v Šamoríne a Michalovce klesli na siedme miesto aj po remíze v R. Sobote.

V predposlednom kole II. ligy si východniari v tabuľke nepolepšili, Bardejov zostal štvrtý po prehre v Šamoríne, a Michalovce klesli na siedme miesto aj po remíze v R. Sobote.

Šamorín – Bardejov 2:0 (1:0)

ŠAMORÍN. Už od prvých minút bolo zrejmé, že kto bude tvrdiť muziku. Prvá vyložená šanca patrila Šamorínu. V 4. minúte sa akcia začala u Jančoviča, ktorý posunul loptu na Javorinovi a jeho center presvišťal popred Molčanovou bránou, lopta prešla na nikým nebráneného Mezovského, ktorý trafil iba bočnú sieť. V ďalšej šanci bol Čemba, pripravil loptu na strelu a trafil brvno. O pár minút sa prihlásili hostia. Po nádejne vyvíjajúcej sa akcii sa hráči Partizánu dostali na dostrel, no nepresná rozohrávka pochovala túto príležitosť. V 31. minúte po obrovskej chybe brankára Molčana, ktorý svojím výbehom na hranicu šestnástky ponúkol Ležaičovi jednoduché zakončenie do prázdnej brány, sa stav duelu prvýkrát menil. Do polčasu sa skóre už nemenilo. Druhý polčas pokračoval v rovnakom nasadení, v 50. minúte sa Šamorínu podarilo poistiť vedenie druhým gólom. Gól vstrelil už tradičný strelec domáceho mužstva Ležaič, a to po chybe hosťujúcej obrany. Desať minút na to sa v šanci opäť ocitol Ležaič, tentokrát mu šancu pomohol vytvoriť stopér Javorina, no strela z 15 metrov mierila len do bočnej siete. V tomto zápase debutoval za Šamorín minuloročný dorastenec Karol Stifter. Zápas sa dohral v pokojnom tempe. Zaujímavosťou je, že mužstvo Šamorína v jarnej časti na domácej pôde neinkasovalo gól.
(tom)

Fakty

Góly: 31. a 50. Ležaič. ŽK: Fulmek, Vaško, Čemba, Savič. Rozhodoval: Ježík – 450 divákov. Šamorín: Pentek- Vaško, Javorina, Pončák, Fulmek – Mezovský (79. Stifter), Čemba (85. Messi), Marušin, Urban, Jančovič (55. Savič) – Ležaič. Partizán: Molčan - Kica, Palša, Berecký, Pavúk (68. Guľa, 72. Benecs), Andraščík, Kuhajdík, Dzúrik, De Azevedo, Seman, Lukáč (67. Nworah).

Autor článku

Rimavská Sobota – Michalovce 0:0

RIMAVSKÁ SOBOTA. Prvá desaťminútovka patrila hosťom. Kunca ohrozil Kostolanského bránu najprv hlavou, potom nohou. V 8. min. strieľal hosťujúci Janočko z dobrej pozície len do stredu brány. Domáci zaznamenali prvú strelu v 11. min., ale Pribulov pokus Jenča neprekvapil. V 19. min. mieril Mravec tesne nad. V 27. min. po rýchlej akcii a centra Sihelského strieľal Adam, ale brankár hostí loptu vyrazil. Najväčšia príležitosť domácich prišla o desať minút, po dobrej prihrávke Pribulu hlavičkoval Labun tesne nad. Päť minút pred prestávkou vytlačil brankár Jenčo na roh strelu Rubinta. V prestávke si domáci pripravili krátku slávnosť, keďže futbal v Rimavskej Sobote v tomto roku oslavuje storočnicu. Na trávnik pozvali niekdajších hráčov, diváci ich ocenili mohutným potleskom. Po zmene strán mali domáci územnú prevahu, aktívny bol najmä Pribula, ktorého štandardné situácie boli vždy nebezpečné. Výraznejšiu šancu si však už mužstvá nevypracovali, a tak sa zápas skončil bez gólov. (tom)

Fakty

ŽK: Rubint, Zvara – Korijkov, Smrek. Rozhodoval: Somoláni – 307 divákov. MŠK: Kostolanský – Poleť, Rubint, Zvara, Migaľa – Mravec, Nilaš, Sihelský (86. Ľupták), Katona (14. Labun), Pribula – Adam. MFK Zemplín: Jenčo – Horňák, Korijkov, T. Sedlák, Smrek – Podhorin – Kunca (87. Regáli), Janočko (90. Gamkrelidze), Kovaľ, Božok – Jurčo (65. Hamuľak).

Dunajská Streda - Šaľa 1:1 (1:1), góly: 33. Gerec - 42. Ivančík, ŽK: 54. Gašparík, 83. Peter Majerník - 28. Mujkoš, 53. R. Mihálik, ČK: 70. Mujkoš (Šaľa) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák - D. Hrčka, Ádám, 1027 divákov

Podbrezová - Liptovský Mikuláš 0:0, ŽK: 89. Havrilko - 18. Pastva, 25. Kubena, rozhodovali: Hracho - Špivák, Ferenc, 300 divákov

Senec - Dubnica nad Váhom 1:1 (0:0), góly: 65. R. Čiernik (vlastný) - 74. Bilovský, ŽK: 85. Jakúbek (Dubnica), rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Jenčura, 244 divákov

Dolný Kubín - Ružiná 0:2 (0:1), góly: 35. Ferenc, 85. Ometák, ŽK: 86. Podolský - 57. Ometák, 71. Marko, rozhodovali: Michlian - Chládek, Poláček, 411 divákov

Najlepší strelci

• 18 gólov: Hector Tubonemi (Podbrezová)
  • 14 gólov: Igor Ležaič (Šamorín)
  • 11 gólov: Lukáš Szabo (Šaľa), Ondrej Čurgali (Šaľa)
  • 10 gólov: Martin Mikulič (SFM Senec), Róbert Ujčík (8-Dolný Kubín, 2-SFM Senec)
  • 9 gólov: Stanislav Velický (Dunajská Streda), Andrej Brčák (Dolný Kubín)
  • 8 gólov: Marek Seman (Bardejov), Mário Kurák (Ružiná), Pavol Jurčo (Michalovce)
  • 7 gólov: Jozef Čertík, Marián Adam (obaja Rimavská Sobota)
  • 6 gólov: Petr Hošek (Dunajská Streda)
  • 5 gólov: Blažej Vaščák (Podbrezová), Dyjan De Azevedo (Bardejov), Martin Regáli (Michalovce), Tomáš Malec (Liptovský Mikuláš), Martin Pribula (Rimavská Sobota)