Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Ihnačák odmietol aj ponuku z najvyššej súťaže

Staronový tréner s prezidentom klubu. M. Ihnačák a A. Černega pri podpise zmluvy. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 20. máj 2014 o 00:00

Ihnačák sa domov vrátil kvôli rodine, ponuku mal aj z extraligy.

Prvé mená podpísaných hráčov sa verejnosť dozvie v júni.

MICHALOVCE. Od minulého štvrtka má prvoligová Dukla Michalovce oficiálne nového trénera.

Alebo keď máme byť presnejší, tak staronového, pretože Miroslav Ihnačák sa ku kormidlu „vojakov“ vracia po ročnej pauze. S klubom podpísal kontrakt do konca sezóny 2014/15.

Poľsko ho posunulo dopredu

Pre popradského rodáka to bude tretia trénerská skúsenosť s michalovským hokejom.

Prvýkrát viedol Duklu v úvode sezóny 2011/12 (odvolali ho po 12. kole), o necelý rok sa vrátil a na lavičke už vydržal celý ročník (s mužstvom získal striebro).

„V Michalovciach sa mi páči a som rád, že sa po ročnej prestávke vraciam,“ s úsmevom odvetil M. Ihnačák.

„Pôsobenie v Poľsku som musel ukončiť z rodinných dôvodov. Na spoluprácu s vedením Dukly sa teším, oni vedia, čo môžu odo mňa očakávať, ja urobím všetko pre to, aby bol michalovský hokej tam, kde patrí.“

Uplynulý ročník strávil tento 52-ročný tréner v Polonii Bytom, ktorý bol nováčikom poľskej Ekstraklasy.

„Pre mňa to bola veľmi dobrá skúsenosť, možno už takú v živote nebudem mať. Pôsobenie tam ma určite posunulo dopredu,“ uviedol. M. Ihnačák dodal, že oslovili ho aj iné kluby.

„Mal som ešte dve ponuky, ktoré však nebudem konkretizovať. Jedna bola z našej najvyššej súťaže, druhá z prvej ligy. Rozhodol som sa však pre Michalovce, lebo budem blízko domova a rodiny.“

Na kádri pracujú

Zemplínčania v to posledných dvoch sezónach stále dotiahli až do finále, kde však v oboch prípadoch stroskotali na Bardejove. Latku tak nastavili poriadne vysoko, podliezť ju nebudú chcieť ani v najbližšej sezóne.

„Ja chcem len vyhrávať, kto má pozná, vie, že ja prehry znášam veľmi ťažko,“ hovoril M. Ihnačák, podľa ktorého by letná príprava Dukly mala odštartovať v pondelok 21. júla sústredením v Medzilaborciach, kde bolo mužstvo aj v predošlých dvoch rokoch.

„Pobudneme tam týždeň, potom ešte niekoľko dní budeme trénovať na suchu v Michalovciach, na ľad by sme mali vykorčuľovať v úvode augusta.“

Staronový kouč „vojakov“ verí, že sa mu spoločne s vedením klubu podarí opäť vyskladať dobrý káder s víťaznými typmi hráčov.

Na margo toho prezident HK Dukla Alexander Černega poznamenal: „Čo sa týka kádra, tak nedriememe a pracujeme na ňom. Teraz je však ešte priskoro hovoriť o konkrétnych menách, prvých podpísaných hráčov predstavíme verejnosti začiatkom júna. Chceme poskladať také mužstvo, ktoré bude bojovať o popredné priečky. Radi by sme postavili káder na hráčoch z minulej sezóny doplnených o nové tváre.“

Súvisiace články